Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel MotoArena sprzymierzeńcem Polaków?

MotoArena sprzymierzeńcem Polaków?

Żużel | 16 marca 2015 17:03 | Redakcja
Martin Smolinski (z lewej) w walce z Darcym Wardem (z prawej).
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Martin Smolinski (z lewej) w walce z Darcym Wardem (z prawej).

Toruńska MotoArena to najnowocześniejszy stadion na świecie, na którym komfort oglądania zawodów jest nieporównywalnie większy z innymi obiektami. Od początku jej istnienia świetnie radzą sobie na niej dwie nacje: Polacy i Szwedzi. Czy tor w Toruniu pozwoli reprezentacji Polski na uzyskanie dobrego rezultatu i rozpoczęcie tym samym marszu po Speedway Best Pairs Cup? Jak na MotoArenie czują się rywale biało - czerwonych?


- Prawdę mówiąc, nie za bardzo pasuje mi ten tor. Jechałem tam pierwszy raz właśnie w zeszłym sezonie i było dosyć ciężko. Trudny technicznie tor - mówi Maksim Bogdanovs.


Odmiennego zdania jest jego kolega z reprezentacji, Andzejs Lebedevs. - To bardzo fajny tor, do walki. Jeździłem tam dwa razy i bardzo mi się podobało. Wszędzie można jeździć i pod bandą i przy kredzie. Naprawdę fajny tor.


Grigorij Laguta zwraca zaś uwagę na liczbę treningów przedsezonowych. Jego zdaniem może to znacznie wpłynąć na lokaty w toruńskiej rundzie Speedway Best Pairs Cup. - Ważne będą treningi przed sezonem, kiedy w ogóle będą możliwe ze względu na pogodę. Pewnie ci, którzy pojeżdżą najwięcej przed sezonem będą się czuli trochę pewniej, ale trudno powiedzieć, kto będzie najlepszy.


- Powiedziałem kiedyś, że tor w Toruniu jest jednym z najlepszych na świecie i zdania nie zmieniłem. Jest tam tyle możliwości wyprzedzania, tyle optymalnych ścieżek... Naprawdę cieszę się, że znów pojawię się na MotoArenie - dodaje lider reprezentacji Danii, Nicki Pedersen.


O tym, że w Toruniu kibice będą świadkami niesamowitych emocji przekonany jest zaś Andreas Jonsson. - Tak, lubię MotoArenę, to wspaniały żużlowy tor. Poza tym, to naprawdę ładny stadion, zawsze jest tam dobre ściganie i wspaniała atmosfera, więc na pewno będzie świetna impreza.


Organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs Cup przygotowali bardzo atrakcyjne ceny biletów na zawody, które inaugurują międzynarodowe rozgrywki na żużlu w sezonie 2015. Najtańsze wejściówki można nabyć już od 15 złotych! Bilety dostępne są między innymi za pośrednictwem serwisu eventim.pl.


28 marca 2015 roku - MotoArena Toruń:
strefa niebieska, bilet normalny 40 PLN / bilet ulgowy 25 PLN
strefa zielona, bilet normalny 30 PLN / bilet ulgowy 15 PLN
strefa czerwona, bilet normalny 150 PLNbilet VIP 650 PLN


Bilety można nabyć również w punktach sprzedaży Eventim w całej Polsce (m.in. salony Empik, Media Markt, Saturn).

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)