Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Kangury wyskoczyły ostatnie!

Kangury wyskoczyły ostatnie!

Żużel | 17 marca 2015 17:21 | Redakcja
Chris Holder będzie liderem reprezentacji Australii.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Chris Holder będzie liderem reprezentacji Australii.

Zeszłoroczni triumfatorzy Speedway Best Pairs Cup czekali do samego końca, aby ujawnić nazwiska żużlowców, którzy będą reprezentować Australię 28 marca podczas inauguracji cyklu na toruńskiej MotoArenie. Obok mistrza świata z 2012 roku, Chrisa Holdera do walki o punkty stanie Jason Doyle oraz Troy Batchelor.


Drużyna z Antypodów prowadzona przez Marka Lemona będzie osłabiona brakiem zawieszonego Darcy Warda, jednak ujawnione nazwiska ponownie gwarantują "Kangurom" walkę o najwyższe cele.


Chrisa Holdera nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Mistrz świata, który startuje w toruńskich barwach od 2008 roku, a powstałą rok później MotoArenę zna jak własną kieszeń. Ostatnie dwa sezony to jednak zmagania z kontuzjami i walka o powrót do najwyższej dyspozycji. Holder to trzeci najskuteczniejszy zawodnik zeszłorocznego cyklu Speedway Best Pairs Cup. Zdobywając 45 punktów znalazł się za plecami Nicki Pedersena i Martina Smolinskiego, walnie przyczyniając się do triumfu Australii w tych zawodach.


Jason Doyle to nowy nabytek gospodarza MotoAreny, KS Toruń, a co za tym idzie nie zna on jeszcze wszystkich tajników nawierzchni. Dwa lata temu wystartował w jednym biegu turnieju Eurosport Speedway Best Pairs, ale punktu nie zdobył. Zeszły sezon był najlepszym w karierze Australijczyka, co zaowocowało awansem do mistrzostw świata oraz powołaniem do składu na zawody Speedway Best Pairs Cup.


- Szkoda, że nie będzie z nami Darcy Warda. Jednakże są też inni znakomici żużlowcy w Australii. Wspominając tylko kilku z nich mamy: Troya Batchelora, który staje się coraz lepszym i bardziej doświadczonym zawodnikiem, a to jest bardzo ważne w międzynarodowej rywalizacji. Jest również Davey Watt, który przecież brał udział w Speedway Best Pairs Cup, więc naprawdę mamy niezły wybór, bo jest więcej niż trzech znakomitych zawodników - powiedział menadżer "Kangurów", Mark Lemon.


Wspomniany Troy Batchelor będzie rezerwowym podczas toruńskiej inauguracji 28 marca. "Batch" postanowił odbudować formę i przeniósł się do Nice Polskiej Ligi Żużlowej ( I liga) i w 2015 roku reprezentować będzie barwy ŻKS ROW Rybnik. Dla niego będzie to również debiut w Speedway Best Pairs Cup.


Organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs Cup przygotowali bardzo atrakcyjne ceny biletów na zawody, które inaugurują międzynarodowe rozgrywki na żużlu w sezonie 2015. Najtańsze wejściówki można nabyć już od 15 złotych! Bilety dostępne są między innymi za pośrednictwem serwisu eventim.pl.

 

28 marca 2015 roku - MotoArena Toruń:
strefa niebieska, bilet normalny 40 PLN / bilet ulgowy 25 PLN
strefa zielona, bilet normalny 30 PLN / bilet ulgowy 15 PLN
strefa czerwona, bilet normalny 150 PLN / bilet VIP 650 PLN


Bilety można nabyć również w punktach sprzedaży Eventim w całej Polsce (m.in. salony Empik, Media Markt, Saturn).

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)