Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Per Jonsson gościem specjalnym SPBC!
Per Jonsson
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Per Jonsson

Per Jonsson gościem specjalnym SPBC!

Żużel | 19 marca 2015 15:24 | Redakcja

W dniu inauguracji Speedway Best Pairs Cup, 28 marca, pod Motoareną przygotowana zostanie specjalna strefa kibica, w której czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich będzie spotkanie z legendą toruńskiego klubu, utytułowanym szwedzkim żużlowcem, Perem Jonssonem!


„Długi Per” będzie gościem specjalnym w trakcie pierwszej rundy zmagań najlepszych par na świecie. Były zawodnik Apatora Toruń, którego karierę brutalnie przerwała kontuzja kręgosłupa, zawsze z miłą chęcią wraca do grodu Kopernika, by spotkać się z kibicami speedwaya. Warto dodać, że 5 kwietnia 2010 roku, odbyło się oficjalne otwarcie ulicy nazwanej imieniem Pera Jonssona, tuż przy toruńskiej MotoArenie.


- Toruń zawsze był dla mnie szczególnym miejscem. Jest dla mnie nawet bardziej szczególny niż moje rodzinne miasto i jakiekolwiek inne. Zawsze czuję się tam dobrze i to niesamowita przyjemność być tam i rozmawiać z ludźmi z Torunia –
mówi Per Jonsson


Jonsson był także uczestnikiem finału mistrzostw świata par, który odbył się w 1993 roku w duńskim Vojens. W zawodach zdobył pięć punktów, a Szwecja wywalczyła wtedy ostatni w historii złoty medal.


- Cóż, nie wydaje mi się, bym wtedy miał dobry dzień, ale Tony (Rickardsson) jeździł wtedy na bardzo wysokim poziomie. Byliśmy wtedy we trzech: Tony, Henka (Gustafsson) i ja… Cóż, to były naprawdę wspaniałe momenty – przyznaje były szwedzki żużlowiec.


- Kibice w Polsce zawsze będą w moim sercu. To są zawsze wyjątkowe chwile, gdy przyjeżdżam do Torunia razem z moimi synami. Ci fani są zawsze w moich myślach. Zawsze mnie wspierają, bez względu na wszystko. Pomogli mi bardzo dużo po mojej kontuzji i czekam z niecierpliwością na moment, gdy spotkam ich ponownie na stadionie, a może także i w mieście – kończy mistrz świata z 1990 roku.


Nie jest tajemnicą, że Per Jonsson był jednym z konsultantów przy projektowaniu toruńskiej MotoAreny. Zadowolony z jego przyjazdu jest także menadżer Klubu Sportowego Toruń, Jacek Gajewski.


- O moich wspomnieniach dotyczących Pera Jonssona można byłoby książkę napisać. Są na pewno bardzo pozytywne i cieszę się, że Per pojawi się ponownie w Toruniu, bo ma tutaj wielu fanów, którzy pamiętają jego niesamowite występy w polskiej lidze. Wiem, że on sam też się cieszy, bo każde spotkanie z kibicami dodaje mu energii – powiedział menadżer KS Toruń, Jacek Gajewski.


Spotkanie z Perem Jonssonem już 28 marca, a o kolejnych atrakcjach przed inauguracją Speedway Best Pairs Cup poinformujemy na początku przyszłego tygodnia.

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)