Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Oni znają MotoArenę

Oni znają MotoArenę

Żużel | 24 marca 2015 14:49 | Redakcja
Artiom Łaguta w walce z Chrisem Holderem.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Artiom Łaguta w walce z Chrisem Holderem.

Rosjanie i Australijczycy będą mieli sporą przewagę nad resztą stawki. Dlaczego? Dwóch reprezentantów Sbornej i Australii startuje, lub startowało w barwach toruńskiego klubu, co oznacza, że MotoArenę znają bardzo dobrze.


Nie każdy pewnie zgodzi się z takim stwierdzeniem, jednak wyniki osiągane przez Emila Sajfutdinowa i Chrisa Holdera na toruńskim torze muszą budzić szacunek u każdego rywala. Rosjanin był najlepszym zawodnikiem klubu z Torunia w zeszłorocznych rozgrywkach, a Chris Holder jeździ na MotoArenie od początku jej powstania. To tutaj w 2012 odbierał tytuł indywidualnego mistrza świata.


MotoArena będzie od nowego sezonu domowym torem dla Grigorija Laguty, który w pierwszych sparingach w barwach klubu KS Toruń spisywał się bardzo dobrze i widać, że tutejsza nawierzchnia idealnie mu pasuje.


- Odkąd pierwszy raz tu przyjechałem, jeszcze z moim rosyjskim klubem, od razu spodobał mi się ten tor. Zawsze chciałem występować w Toruniu w roli gospodarza i od tego sezonu tak będzie. Czy to przełoży się na turniej Speedway Best Pairs Cup? Zobaczymy, ja się bardzo dobrze czuję na tej nawierzchni – mówi Grigorij Laguta.


Nieco mniej treningów odbył Jason Doyle, jednak jest on dobrej myśli przed sobotnią inauguracją cyklu Speedway Best Pairs Cup. Toruński stadion to jednak nie tylko przewaga gospodarzy. Zawsze dobrze na toruńskim owalu czuje się obecny mistrz świata, Greg Hancock, czy lider reprezentacji Szwecji, Andreas Jonsson.


Oficjalna lista startowa Speedway Best Pairs Cup:

1. Andreas Jonsson
2. Tomas H. Jonasson


3. Greg Hancock
4. Gino Manzares


5. Emil Sajfutdinow
6. Grigorij Laguta
17. Artiom Laguta


7. Krzysztof Kasprzak
8. Jarosław Hampel
18. Piotr Pawlicki


9. Nicki Pedersen
10. Niels Kristian Iversen
19. Mikkel Bech


11. Chris Holder
12. Jason Doyle
20. Troy Batchelor


13. Andzejs Lebedevs
14. Maksim Bogdanows
21. Kjastas Puodzuks

 

Od środy, 18 marca sprzedaż biletów na turniej Speedway Best Pairs Cup prowadzona będzie także na MotoArenie, w siedzibie klubu KS Toruń.

 

Organizatorzy cyklu przygotowali bardzo atrakcyjne ceny biletów na zawody, które inaugurują międzynarodowe rozgrywki na żużlu w sezonie 2015. Najtańsze wejściówki można nabyć już od 15 złotych! Bilety dostępne są między innymi za pośrednictwem serwisu eventim.pl.


28 marca 2015 roku - MotoArena Toruń:
strefa niebieska, bilet normalny 40 PLN / bilet ulgowy 25 PLN
strefa zielona, bilet normalny 30 PLN / bilet ulgowy 15 PLN
strefa czerwona, bilet normalny 150 PLNbilet VIP 650 PLN


Bilety można nabyć również w punktach sprzedaży Eventim w całej Polsce (m.in. salony Empik, Media Markt, Saturn).
 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)