Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Chris Holder: Bez Darcy'ego jesteśmy słabsi

Chris Holder: Bez Darcy'ego jesteśmy słabsi

Żużel | 25 marca 2015 14:30 | Redakcja
Chris Holder (z prawej) to dobry kumpel Warda (z lewej).
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Chris Holder (z prawej) to dobry kumpel Warda (z lewej).

Australijczyk, Chris Holder to jedna z największych gwiazd sobotniego turnieju Speedway Best Pairs Cup. Zawodnik miejscowego klubu, KS Toruń wierzy w to, że „Kangury” są w stanie po raz drugi zwyciężyć w cyklu pod auspicjami One Sport.


- Uważam, że jesteśmy w stanie powtórzyć zeszłoroczny sukces. 2014 rok zaczęliśmy bardzo dobrze, wygrywając w Toruniu, a potem wygraliśmy cały cykl. Z pewnością łatwo nie będzie, bo każda drużyna jedzie z taki samym nastawieniem. Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero początek sezonu i wszyscy są jeszcze na etapie testowania sprzętu. Szczerze mówiąc, czekam już na te zawody, aby zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami. Myślę, że wspólnie z Jasonem Doylem i Troyem Batchelorem możemy tu w Toruniu osiągnąć dobry wynik – mówi Chris Holder.


Przed rokiem na domowym torze triumfowali Australijczycy, chociaż to Dania wygrała rundę zasadniczą. Według Holdera, nie można lekceważyć żadnej reprezentacji, ponieważ jeśli ma się dobry dzień, każdy może wygrać z każdym.


- Wszystkie drużyny będą trudnymi rywalami dla nas. Bardzo silna jest Rosja, przecież Emil Sajfutdinow startował w Toruniu w zeszłym roku i osiągał tu bardzo dobrze rezultaty. Grigorij Łaguta będzie zawodnikiem naszego klubu w tym sezonie, więc również pozna tą nawierzchnię. Bardzo silną ekipą dysponuje Dania, bo Nicki Pedersen i Niels Kristian Iversen są świetnymi zawodnikami. Każdy będzie liczył na swój dobry dzień i każda drużyna wystartuje z myślą o wygranej. Ale jak będzie, przekonamy się już w sobotę. My koncentrujemy się na sobie i chcemy zrobić wszystko, żeby pojechać jak najlepiej – dodaje Australijczyk.


Z pewnością dużą stratą dla kadry Australii będzie brak Darcy Warda, który jest zawieszony i nie może startować w oficjalnych zawodach aż do końca czerwca.


- Bez Darcy’ego w składzie z pewnością jesteśmy nieco słabsi, ponieważ on zawsze na torze w Toruniu osiąga niesamowite wyniki. Mimo wszystko musimy sobie poradzić z tą sytuacją. Mamy bardzo ciekawą i dobrą drużynę. Jeśli dobierzemy odpowiednie ustawienia podczas treningu, powinniśmy odegrać ważne role podczas Speedway Best Pairs Cup – podsumowuje mistrz świata z 2012 roku.

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)