Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Brytyjczycy pojadą w Esbjerg!

Brytyjczycy pojadą w Esbjerg!

Żużel | 21 kwietnia 2015 13:40 | Redakcja
Niemcy dzięki dobrej postawie w Gustrow pojadą także w Ebjerg!
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Niemcy dzięki dobrej postawie w Gustrow pojadą także w Ebjerg!

Reprezentacja Niemiec w nagrodę za świetną postawę w Guestrow podczas drugiej rundy Speedway Best Pairs Cup otrzymała dziką kartę na Wielki Finał cyklu, który odbędzie się 9 maja w Esbjerg. W zawodach po raz pierwszy wystartują także żużlowcy z Wielkiej Brytanii!


Niemcy podczas drugiej rundy SBPC w Guestrow, doskonale zaprezentowali się miejscowym kibicom, zajmując w turnieju 4. pozycję. Dzięki temu, będą mieli okazję do ponownego zaprezentowania swoich umiejętności. Skład reprezentacji Niemiec zostanie przedstawiony w najbliższych dniach. 


W Esbjerg nie wystartują zaś Amerykanie, którzy z powodu startów lidze angielskiej nie są w stanie skompletować składu. - Bardzo nam przykro, ale niestety musimy wycofać się z ostatniej rundy Speedway Best Pairs Cup. Wszyscy moi koledzy, którzy są w Europie, czyli Gino Manzares, Ryan Fisher oraz Ricky Wells, mają tego dnia mecze w lidze angielskiej, z których nie mogą zostać zwolnieni. Po prostu nie mam z kim wystąpić na torze i jestem zmuszony do wycofania USA z ostatniej rundy. Bardzo tego żałujemy, mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie  - powiedział kapitan reprezentacji USA, Greg Hancock.


Amerykanów w Esbjerg zastąpią... Brytyjczycy! Zawodnicy z Wysp otrzymają od swojej federacji pozwolenie na start w turnieju Speedway Best Pairs Cup. Manager kadry, Alun Rossiter, delegował do startu w Danii Taia Woffindena, któremu towarzyszyć będzie Craig Cook. Nazwisko zawodnika rezerwowego zostanie potwierdzone w najbliższych dniach.


- To przełomowe zdarzenie, które miejmy nadzieję, pozytywnie wpłynie na nasze relacje z władzami brytyjskiego speedwaya. Wielkie ukłony w kierunku ACU oraz Aluna Rossitera, a także samych zawodników, którzy zrobili bardzo dużo, by reprezentanci Wielkiej Brytanii zaprezentowali się kibicom w Danii.  Dla angielskich fanów to pierwsza okazja do oglądania swoich żużlowców w akcji od początku istnienia cyklu Speedway Best Pairs. To znakomita informacja dla nas wszystkich. Serdecznie zapraszamy wszystkich Brytyjczyków już 9 maja do Esbjergu, gdzie zakończymy cykl Speedway Best Pairs Cup i wyłonimy najlepszą żużlową parę świata. To będzie wielkie sportowe święto, którego już nie możemy się doczekać. Jak dotychczas, sprzedaż biletów idzie znakomicie i jesteśmy przekonani, że stadion będzie wypełniony kibicami do ostatniego miejsca - skomentowali organizatorzy cyklu SBPC z firmy One Sport. 

 

Wszelkie informacje na temat turnieju oraz możliwość zakupu biletów na finałową rundę (09.05.2015 20:00, Esbjerg) na stronie: wwww.speedwaypairs.com

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)