Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Typy SPORT4FANS: Emocje w PGE Ekstralidze i Nice PLŻ

Typy SPORT4FANS: Emocje w PGE Ekstralidze i Nice PLŻ

Żużel | 25 kwietnia 2015 21:03 | Redakcja
GKM podejmie mistrza Polski, MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów i nie jest bez szans.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
GKM podejmie mistrza Polski, MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów i nie jest bez szans.

Niezwykle trudne do wytypowania są pary 3. kolejki PGE Ekstraligi i Nice PLŻ. Ciekawie powinno być w Rzeszowie, Grudziądzu, Bydgoszczy i Krakowie, gdzie pojedynki mogą trzymać w napięciu do wyścigów nominowanych. Mniej emocji zapowiada się w spotkaniach na drugoligowym froncie. Polonia Piła i Wybrzeże Gdańsk są zdecydowanymi faworytami inauguracyjnych potyczek.


SPAR Falubaz Zielona Góra – KS Toruń

Hit kolejki otworzy niedzielną serię spotkań. Obie ekipy spotkają się w Zielonej Górze osłabione – w ekipie gości zabraknie Adriana Miedzińskiego, a gospodarze do rywalizacji przystąpią bez Grzegorza Walaska. Niepewny jest też start Andreasa Jonssona. Szwed nadal narzeka na ból w kolanie i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Jeżeli czarny scenariusz się sprawdzi, gospodarzy czeka trudna przeprawa, bo po przedsezonowych kłopotach z dyspozycją do formy powraca Chris Holder. Atutem żółto-zielono-białych będzie tor i znakomita dyspozycja Jarosława Hampela. Czeka nas widowisko na najwyższym poziomie!

 

Typ SPORT4FANS: 50:40 dla Falubazu


PGE Stal Rzeszów – Betard Sparta Wrocław
Dwa tygodnie temu obie ekipy spisały się powyżej oczekiwań – Sparta zremisowała w Toruniu, a Stal przegrała tylko 10 punktami w Zielonej Górze. Tego spotkania nie rozstrzygną liderzy, mecz będzie zacięty. Ważna będzie druga linia obu ekip. Kluczowa dla Sparty może być postawa Janowskiego i Jędrzejaka, którzy w Toruniu zawiedli. Jeśli tym razem nie będą mieli problemów z dopasowaniem się do toru, mogą dać gościom korzystny rezultat. Natomiast Stal musi oczekiwać od Ljunga, Lamparta i Jabłońskiego więcej niż 6 oczek w meczu. Postawa taka, jak w Zielonej Górze to zdecydowanie za mało.

 

Typ SPORT4FANS: 47:43 dla Stali


Fogo Unia Leszno – Unia Tarnów
Pomimo braku Emila Sajfudinowa Unia Leszno jest ekipą kompletną, co widać i na papierze i na torze. Znakomitą postawę potwierdza Nicki Pedersen, niewiele słabiej od niego prezentuje się Tobiasz Musielak, a prawdziwą niespodzianką na plus jest dobra forma Grzegorza Zengoty. I do pełni szczęścia w Lesznie brakuje już tylko dobrej postawy Przemysława Pawlickiego. Mecz z tarnowską Unią powinien być spotkaniem na przełamanie dla tego zawodnika. Ekipa gości przyjedzie bowiem po najniższy możliwy wymiar kary. Kąsać gospodarzy powinien Martin Vaculik, który potwierdza swoje nieprzeciętne umiejętności. Lider gości w ostatnim meczu pojechał w 5 biegach i wszystkie wygrał. Jeden Vaculik to jednak trochę mało na całą leszczyńską Unię.

 

Typ SPORT4FANS: 55:35 dla Unii Leszno


GKM Grudziądz – MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów
Bardzo ciekawe spotkanie. Gorzów w swoim pierwszym ligowym meczu w Tarnowie spisał się poniżej oczekiwań. Teraz obecnych mistrzów Polski czeka chyba nawet trudniejsze starcie, bowiem tor w Grudziądzu jest dość charakterystyczny i zawsze sprawia problemy przyjezdnym. W porównaniu z pierwszym meczem w ekipie gości nastąpiła jedna zmiana – słabego w meczu z Unią Sundstroema zastąpił Piotr Świderski. Sporo do udowodnienia będzie miał nie tylko on. Kasprzak i Zagar pomimo tego, że w Tarnowie spisali się najlepiej, paradoksalnie zaprezentowali się słabo – 6 startów i średnia biegowa poniżej 2 punktów to na pewno nie zadowala obu zawodników z Gorzowa. Zastanawia nas też postawa zawodników z Grudziądza. Łaguta, Gollob i Buczkowski pojechali dość słabo w Lesznie, jednak na własnym torze stać ich na lepsze rezultaty i według nas powinni je osiągnąć. Pytanie brzmi: czy to wystarczy na Gorzów?


Typ SPORT4FANS: 48:42 dla GKM-u


Orzeł Łódź – Łączyńscy-Carbon Start Gniezno
W obu zespołach zimą postawiono na szerokie kadry. Wszystko za sprawą ograniczonych wydatków budżetowych. Mimo wszystko silniejszą drużyną powinni być gospodarze, dla których niedzielny mecz ze Startem Gniezno będzie inauguracją sezonu. Trener gospodarzy, Lech Kędziora bardzo dobrze zestawił pary. Mariusz Puszakowski i Mads Korneliussen na łódzkim torze powinni często przywozić podwójne zwycięstwa. W zespole Orła oprócz nieopierzonego Szymona Grobelskiego trudno znaleźć słaby punkt. Szykuje się kolejna porażka gnieźnian, którzy do Łodzi sprowadzają Mikkela Becha. Patrząc jednak na wcześniejsze wyczyny Duńczyka w Polsce trudno uwierzyć, że odmieni oblicze czerwono-czarnych.


Typ SPORT4FANS: 55:35 dla Orła


Speedway Wanda Instal Kraków – Lokomotiv Daugavpils
Bardzo ciekawe spotkanie. Łotysze w pierwszej kolejce rozbili na własnym stadionie MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovię, a krakowianie doznali bolesnej porażki w Rybniku. U siebie zawodnicy Michała Widery będą groźni. Specyficzny tor w Krakowie może sprawić, że Lokomotiv o zwycięstwo będzie musiał walczyć do ostatniego wyścigu. Z takimi zawodnikami jak Fredrik Lindgren i Antonio Lindback o końcowy triumf powinien być jednak spokojny. To doświadczeni zawodnicy, którzy w piętnastym wyścigu powinni przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gości. Dużo zależeć będzie od postawy czwórki seniorów Speedway Wandy. Jeśli staną na wysokości zadania i ograniczą wpadki – wynik będzie sprawą otwartą.


Typ SPORT4FANS: 46:44 dla Lokomotivu


Polonia Bydgoszcz – ŻKS ROW Rybnik
Jeszcze bardziej frapujący mecz niż w Krakowie. Polonia w pierwszej kolejce zrobiła dużą niespodziankę, wygrywając w Gnieźnie, z kolei rybniczanie zgodnie z planem rozbili Speedway Wandę Instal Kraków. W tym pojedynku o zwycięstwie mogą zadecydować niuanse. Do zespołu Polonii wraca Szymon Woźniak i nie mamy wątpliwości, że nie zmarnuje szansy otrzymanej od Jacka Woźniaka i będzie jednym z liderów gospodarzy. Zadecyduje postawa juniorów i drugiej linii. Młodzieżowców na papierze lepszych mają rybniczanie. Atutem Polonii będzie jednak wyrównany skład i własny tor, który może nie pasować zawodnikom wychowanym na Wyspach Brytyjskich – Harrisowi, Batchelorowi i Northowi.


Typ SPORT4FANS:
47:43 dla Polonii


Wybrzeże Gdańsk – KMŻ Motor Lublin
Swoje rozgrywki w niedzielę inauguruje najniższa klasa rozgrywkowa. Na pierwszy ogień mecz w Gdańsku, gdzie zdecydowanym faworytem będą gospodarze. Zawodnicy z ekstraligową przeszłością, tacy jak Gafurow, Brzozowski czy Zetterstroem nie powinni mieć kłopotów z odprawieniem lublinian. Jeśli do tego dodamy objeżdżonych w najwyższej klasie rozgrywkowej juniorów i młodego Eduarda Krcmara, to Koziołki powinny wyjeżdżać znad morza w smutnych nastrojach.


Typ SPORT4FANS: 56:34 dla Wybrzeża


Polonia Piła – Kolejarz Intermarche Rawicz
Goście chcą odjechać ten sezon bez nadmiernych strat finansowych. To musiało odbić się na składzie, który nawet jak na rozgrywki Nice PLŻ 2 jest mocno przeciętny. Niedźwiadki będą skupiać się na meczach na własnym torze. W Pile walkę z rywalami powinni podjąć Andreas Thomsen i Ryan Fisher. Pozostali zawodnicy nie gwarantują wysokich zdobyczy punktowych. Od rywali będą odstawiać juniorzy, którzy są najsłabsi w całej lidze. Włodarze Kolejarza zapowiadają zakontraktowanie gościa. Nie wiadomo jednak czy nowy zawodnik pojawi się już w Pile.
 

Typ SPORT4FANS: 65:25 dla Polonii

 

MATEUSZ DZIOPA

HUBERT BŁASZCZYK

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)