Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel W Gorzowie będzie gorąco – typy SPORT4FANS na żużlową niedzielę

W Gorzowie będzie gorąco – typy SPORT4FANS na żużlową niedzielę

Żużel | 10 maja 2015 09:02 | Redakcja
Matej Zagar może zadecydować o losach spotkania w Gorzowie.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Matej Zagar może zadecydować o losach spotkania w Gorzowie.

Wiele emocjonujących spotkań czeka w niedzielę fanów żużla. W PGE Ekstralidze prawdziwy hit – mistrz Polski z Gorzowa podejmie wicemistrza z Leszna. Ciekawie powinno być też w Toruniu, gdzie wracający po kontuzji Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński będą odpierać ataki rozpędzonych rzeszowian. W Nice Polskiej Lidze Żużlowej trzy najsilniejsze zespoły jadą na własnych torach emocji będzie więc niewiele. Tych z kolei nie zabraknie na drugoligowym froncie, gdzie mecze KSM-u Krosno z Wybrzeżem Gdańsk i KMŻ-u Motoru Lublin z Polonią Piła.


Betard Sparta Wrocław – GKM Grudziądz
Drużyna Piotra Barona po dobrym starcie w Toruniu, trochę gorzej wypadła w Rzeszowie i, tak naprawdę, trudno ocenić ekipę Sparty. Na pewno solidnie prezentuje się Tai Woffinden, a nieźle jeździ też junior – Maksym Drabik. Reszta pozostaje zagadką. Janowski zaprezentował się kiepsko w Toruniu, a w Rzeszowie wypadł dobrze, odwrotnie Michael Jepsen Jensen i Vaclav Milik. Teraz jednak czas na pierwszy mecz w roli gospodarza i zobaczymy ile jest warta ekipa z Wrocławia. Gospodarzy czeka niełatwe zadanie. Goście z Grudziądza pokonali ostatnio obecnych mistrzów Polski i z pewnością będą chcieli zdobyć we Wrocławiu punkty.


Typ SPORT4FANS:
51:39


MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno
Po dwóch porażkach na wyjeździe gorzowianie w końcu wracają do siebie, by powalczyć o pierwszą w tym sezonie wygraną. Jest to jednak zadanie dość trudne, bo w hicie kolejki zmierzą się oni z leszczyńską Unią. Dla leszczynian będzie to pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie. Dotychczas u siebie dwa razy odnosili okazałe zwycięstwa i zapewne będą chcieli przedłużyć tę serię do 3 spotkań z kompletem punktów. Co ważne do składu gości powraca po kontuzji Emil Sajfutdinow, który będzie starał się pokazać, że po urazie nie ma już śladu. Kluczowym pojedynkiem powinna być jednak rywalizacja Krzysztofa Kasprzaka i Nickiego Pedersena. Liderzy ekip będą chcieli pokazać swoją niepodzielną władzę na gorzowskim owalu.


Typ SPORT4FANS: 47:43


KS Toruń – PGE Stal Rzeszów
Do składu torunian powracają Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski, czyli dwa dość ważne ogniwa w składzie popularnych Aniołów. Obaj wychowankowie toruńskiej ekipy będą musieli pojechać na 200%, gdyż rywale przyjeżdżają w dobrych nastrojach po wygranej ze Spartą Wrocław. Wśród Stalowców jak na razie wyróżniają się Hancock i Kildemand, czyli zawodnicy, którzy mieli być liderami zespołu. Ciekawe co pokaże Kenni Larsen, który powinien być objawieniem Ekstraligi w tym sezonie. Duńczyk w swoim pierwszym ekstraligowym meczu zdobył 10 punktów, co przyczyniło się do triumfu nad ekipą z Wrocławia. Kibiców gospodarzy z kolei na pewno cieszy dobra forma Chrisa Holdera i Grigorija Łaguty, czyli postaci kluczowych dla toruńskiej drużyny. Zastanawiająca jest jednak dyspozycja Jasona Doyle’a i Kacpra Gomólskiego, którzy w dwóch meczach pokazali swoje dwie twarze. Kluczowa może być właśnie ich postawa w niedzielnym spotkaniu.


Typ SPORT4FANS: 52:38


MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia – Speedway Instal Wanda Kraków
Znając Marka Cieślaka zrobi wszystko, żeby zmazać wyjazdową plamę z Daugavpils. Ostrowianie dysponują bardzo silnym składem i nie przystoi im przegrywać w takim stosunku jak na Łotwie. Trener gospodarzy przed tym pojedynkiem miał ból głowy. Nie wiedział czy postawić na Porsinga czy też na Michelsena. Ostatecznie przeciwko krakowianom wystąpi ten pierwszy, który na Stadionie Miejskim notował świetne występy. Przyjezdni nie pokazali jeszcze swojego pełnego potencjału. Nie sprzyja im jednak terminarz. W pierwszych trzech kolejkach drużyna Michała Widery musiała zmierzyć się z trzema najsilniejszymi drużynami. Celem Wandy powinno być dojechanie do 35 punktów. Pomóc w tym ma Kenneth Hansen, który zastąpił Pawła Miesiąca. Czy jest to dobry ruch? Trudno stwierdzić. Na ostrowskim owalu Miesiąc mógłby wykręcić więcej oczek niż Duńczyk.


Typ SPORT4FANS: 58:32


ŻKS ROW Rybnik – Orzeł Łódź
Mecz telewizyjny, ale czy emocje również będą na takim poziomie? Śmiem wątpić. Batchelor, Ułamek, Baliński i rybniccy juniorzy powinni załatwić sprawę jeszcze przed biegami nominowanymi. To właśnie formacja juniorska jest największą siłą Rekinów, co pokazał inauguracyjny mecz przeciwko Speedway Instal Wandzie Kraków. Z kolei łodzianie największe problemy mają z obsadzeniem pozycji drugiego juniora. Szymon Grobelski nie gwarantuje dojechania do mety, a Oskar Polis musi zbierać jeszcze sporo doświadczenia. Na wynik spotkania duży wpływ będzie miała postawa Kamila Adamczewskiego i Duńczyków – Madsa Korneliussena i Nicolaia Klindta. Drużynowy Mistrz Świata z reprezentacją Danii przed rokiem w Rybniku wywalczył 15 punktów w 6 startach. Teraz taki wynik dałby nadzieję Orłowi na punkt bonusowy w dwumeczu.


Typ SPORT4FANS: 56:34


Lokomotiv Daugavpils – Polonia Bydgoszcz
Mecz do jednej bramki. Pomimo dwóch zwycięstw Polonia do Daugavpils pojedzie z celem przekroczenia 30 punktów. Najsłabszego w ostatniej kolejce Patricka Hougaarda zastąpi Marcin Jędrzejewski. Ta zmiana nie powinna mieć dużego wpływu na wynik, choć wydaje się, że Duńczyk na trudnym torze na Łotwie byłby w stanie wywalczyć więcej punktów. Spotkanie z Ostrovią pokazało, że ekipa Lokomotivu nie ma w zasadzie żadnych dziur. Wszyscy punktują na odpowiednim poziomie. Nawet najsłabszy Jewgienij Kostygow czasami dorzuci punkty do dorobku drużyny.


Typ SPORT4FANS: 63:27


KSM Krosno – Wybrzeże Gdańsk
Bardzo ciekawy mecz. Po jednej stronie atut własnego toru, a po drugiej silna i doświadczona jak na warunki drugoligowa ekipa Wybrzeża. Całkiem możliwe, że losy tego pojedynku rozstrzygną się w ostatnim wyścigu. Dużym plusem gospodarzy jest wyrównany skład. Trudno wytypować zawodnika, który mógłby zawalić spotkanie. Natomiast w drużynie z Gdańska przeciętnie w pierwszej kolejce spisał się Marcel Szymko. Na trudnym torze w Krośnie może sobie również nie poradzić.


Typ SPORT4FANS: 46:44


KMŻ Motor Lublin – Polonia Piła
Hit drugiej ligi. Po obu stronach barykady kilku doświadczonych i utytułowanych żużlowców. Gospodarze to mieszanka rutyny i doświadczenia. Lublinianie zakontraktowali przed sezonem Alesa Drymla, co może okazać się strzałem w dziesiątkę. Na drugą ligę Czech jest gwarantem pokaźnej zdobyczy punktowej. W 2. Polskiej Lidze Żużlowej może sprawdzić się też Matthias Thoernblom. Szwed już w Gdańsku pokazał, że drzemie w nim spory potencjał. U pilan dużo zależeć będzie od postawy Patryka Dolnego, Macieja Fajfera i juniorów. Jeśli ta czwórka będzie w stanie wykręcić 15 punktów, to wynik meczu powinien być sprawą otwartą.


Typ SPORT4FANS: 51:39


Ekstraliga: MATEUSZ DZIOPA TT: @Mateusz_Dziopa
I i II liga: HUBERT BŁASZCZYK TT: @hubertblaszczyk
 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)