Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Betard Sparta Wrocław już na trzecim miejscu

Betard Sparta Wrocław już na trzecim miejscu

Żużel | 12 maja 2015 19:12 | Maciej Baraniak
Tomasz Jędrzejak ostatnim świetnym występem podniósł swoją średnią biegopunktową.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Tomasz Jędrzejak ostatnim świetnym występem podniósł swoją średnią biegopunktową.

W ramach IV rundy żużlowej PGE Ekstraligi, żużlowcy Betardu Sparty Wrocław wysoko pokonali GKM Grudziądz 63:27. Spotkanie to pozwoliło wrocławianom wskoczyć na III miejsce w ligowej tabeli, gdzie z trzema punktami są tylko za Falubazem Zielona Góra (ma zaległe spotkanie z Unią Tarnów do rozegrania – dop.aut.) oraz znakomicie spisującą się od początku sezonu Unią Leszno.

 

Choć to dopiero początek sezonu, kibice z lekkim zdziwieniem przyglądają się tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej. O ile pozycja lidera dla niektórych nie jest zaskoczeniem (Unia Leszno) , to pozycja Drużynowego Mistrza Polski z 2014 roku, jest sporym szokiem (ostatnie,ósme miejsce Stali Gorzów – dop. aut.).

 

Jeżeli chodzi o wrocławian, mają za sobą dwa spotkania wyjazdowe i jedno rozegrane na własnym torze. Teraz zawodników Piotra Barona czeka seria kilku domowych spotkań z rzędu. Znacznie poprawie uległa średnia biegopunktowa poszczególnych zawodników po spotkaniu z GKM Grudziądz. Przyjrzyjmy się zatem jak wygląda obecnie:


 

Atut własnego toru w najbliższych spotkaniach może być sprzymierzeńcem dla Betardu Sparty Wrocław, ale należy pamiętać, że to tylko sport i nie zabraknie z pewnością wśród ekip przyjezdnych drużyn, które będą osiągać więcej niż 40 punktów.

 

Maciej Baraniak

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)