Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów znów bez zwycięstwa? – typy SPORT4FANS na 1. kolejkę PGE Ekstraligi

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów znów bez zwycięstwa? – typy SPORT4FANS na 1. kolejkę PGE Ekstraligi

Żużel | 17 maja 2015 12:09 | Mateusz Dziopa
Czy wreszcie będziemy oglądać zawodników z Gorzowa na czele?
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Czy wreszcie będziemy oglądać zawodników z Gorzowa na czele?

Wielkanocne zaległości odrabia dziś PGE Ekstraliga. Cztery spotkania na torach najlepszej ligi świata zapowiadają się pasjonująco. Najciekawiej powinno być w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie aktualny mistrz Polski podejmie KS Toruń. Obie drużyny nie mogą zaliczyć początku sezonu do najlepszych. Przegrana może postawić w bardzo trudnej sytuacji gorzowian. Ostatnie wyścigi powinny decydować o wygranej w Rzeszowie. Tam nadspodziewanie dobrze spisująca się Stal zmierzy się z niepokonaną Unią Leszno.


Betard Sparta Wrocław – SPAR Falubaz Zielona Góra
Bardzo ciekawe spotkanie na otwarcie 1. kolejki. Goście po trzytygodniowej przerwie spowodowanej odwołaniem meczu w Tarnowie powracają na tor. Na razie w dwóch meczach triumfowali dwa razy, jednak były to mecze w Zielonej Górze. Pierwsza potyczka wyjazdowa nie będzie należała do najłatwiejszych. Sparta tydzień temu udowodniła, że na swoim obiekcie jest bardzo groźna i stać ją na wysokie zwycięstwo. Bardzo czekam na pojedynki Taia Woffindena i Jarosława Hampela, dla których będzie to drugi dzień z rzędu rywalizacji między sobą. Pozostałe pojedynki też nie powinny być jednostronne – szczególnie ważne mogą być te pomiędzy juniorami. A w tym sezonie w nich Sparta nie wygląda źle.

 

Typ SPORT4FANS: 49:41


MRGARDEN GKM Grudziądz – Unia Tarnów
Kolejne ciekawie zapowiadające się spotkanie. Pojedynki ekip z Grudziądza i Tarnowa przed sezonem uważane były za kluczowe w walce o utrzymanie w Ekstralidze. Faworytem wydają się gospodarze. Obok charakterystycznego toru ich atutami są, będący w wysokiej formie, Łaguta, Buczkowski i Gollob. Wśród zawodników Unii tylko Vaculik swoją postawą wychodzi przed szereg. Reszta drużyny tworzy monolit – osiągają podobne zdobycze punktowe, ale żeby wygrać w Grudziądzu ktoś będzie musiał wesprzeć lidera Jaskółek.


Typ SPORT4FANS: 52:38


MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – KS Toruń
Mistrz Polski bez punktów – jestem niemal pewien, że nikt nie przewidział takiego obrotu sytuacji. Gorzowian, po porażce na własnym torze z leszczyńską Unią, czeka kolejne trudne zadanie. Na gorzowską arenę zawita KS Toruń. Do składu toruńskich Aniołów powraca Adrian Miedziński, a będący w wysokiej formie Holder, Łaguta i Przedpełski z pewnością cieszą oko kibiców z Torunia. Trudno przewidzieć końcowy wynik tej rywalizacji, bowiem w drużynie gospodarzy w tym sezonie nie zawodził tylko Bartosz Zmarzlik, który stał się liderem aktualnego mistrza Polski.

 

Typ SPORT4FANS: 44:46


PGE Stal Rzeszów – Unia Leszno
Leszczyńska Unia to jedyna drużyna, która w trzech meczach odniosła trzy zwycięstwa. Warto jednak podkreślić, że jak dotąd rywale (Grudziądz, Tarnów i będący w słabej formie Gorzów) nie powalali swoją postawą na kolana. Czy podobnie będzie w Rzeszowie? Stal jedyny mecz u siebie wygrała z dosyć sporą przewagą – świetnie wówczas zaprezentowali się Lampart, Hancock i Kenni Larsen. Odpowiedzialność za dobry wynik będzie głównie spoczywała na dwójce Hancock – Kildemand, którzy w tym sezonie są liderami drużyny z Rzeszowa. Dla Unii z kolei ważnymi ogniwami będą Nicki Pedersen, Emil Sajfutdinow i Przemysław Pawlicki. Faworytem wydają się być goście, choć za gospodarzami będzie przemawiał atut w postaci własnego toru.


Typ SPORT4FANS: 43:47
 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)