Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Dakota North: Zdobędziemy punkt bonusowy
Rybniccy kibice nie mogli być zadowoleni z Dakoty Northa.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Rybniccy kibice nie mogli być zadowoleni z Dakoty Northa.

Dakota North: Zdobędziemy punkt bonusowy

Żużel | 18 maja 2015 18:35 | Hubert Błaszczyk

Dakota North występu w Ostrowie Wielkopolskim nie zapisze do udanych. Australijczyk zdobył 5 punktów w 5 startach, a jego ŻKS ROW Rybnik uległ drużynie MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia 41:48. - Nie załamuje rąk. To tylko kilka słabszych wyścigów. Kiedy wychodzę dobrze ze startu, dowożę cenne punkty do mety – mówi w rozmowie z nami zawodnik Rekinów.


- Miałem dwa dobre wyścigi i trzy gorsze. W trakcie meczu nie było zbyt wiele wyprzedzeń. Tor był dość przyczepny. Jeśli wygrałeś start byłeś szybki, jeśli go przegrałeś nie mogłeś za wiele zrobić. Jestem zadowolony z wyniku naszej drużyny, ale nie ze swojej jazdy. 5 punktów w 5 wyścigach to nie najlepszy wynik. Wymagam od siebie zdecydowanie więcej. Jedynym pozytywem są dwa dobre wyścigi
– komentował na gorąco North.


North w niedzielnym spotkaniu pojechał w parze z Troy’em Batchelorem. Australijczykom w zespołowej jeździe pomaga świetna znajomość poza torem. - Troy jest moim dobrym kumplem. Jazda z nim w parze to świetne uczucie. On bardzo dobrze startuje. Szkoda, że spałem na starcie, bo mogliśmy przywieźć więcej razy 5:1 – dodał Dakota.


Australijczyk zapewnia, że na własnym torze rybniczanie są w stanie sięgnąć po bonus. - Czekam już na rewanż, bo na naszym torze jesteśmy naprawdę mocni. 7 punktów to całkiem niedużo. Myślę, że zdobędziemy punkt bonusowy.


North w pierwszych spotkaniach sezonu miał trochę problemów. Lepsze starty przeplatał z gorszymi. Dlaczego? - Start sezonu jest dla mnie troszkę trudny. Nie byłem na kilku pierwszoligowych torach, między innymi tutaj w Ostrowie Wielkopolskim. W naszym poprzednim meczu wyjazdowym jeździliśmy w Bydgoszczy, gdzie wcześniej jechałem tylko raz. Uczę się tych torów i zajmuje to trochę czasu, żeby dobrać do nich odpowiednie ustawienia. Nie załamuje rąk. To tylko kilka słabszych wyścigów. Kiedy wychodzę dobrze ze startu, dowożę cenne punkty do mety – odpowiada zawodnik Rekinów.


Jakie są plany 24 latka na ten sezon? - Chciałbym jeździć we wszystkich meczach w barwach Rybnika. Celem minimum dla naszego zespołu są play-offy – kończy North.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

 

Kibice
Kibice
fot. Jakub Janecki

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)