Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Jarosław Hampel: Betard Sparta to trudny przeciwnik

Jarosław Hampel: Betard Sparta to trudny przeciwnik

Żużel | 21 maja 2015 13:52 | Maciej Baraniak
Jarosław Hampel (kask czerwony) na prowadzeniu.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Jarosław Hampel (kask czerwony) na prowadzeniu.

Jarosław Hampel, żużlowiec reprezentujący zespół Falubazu Zielona Góra w PGE Ekstralidze w sezonie 2015, dwukrotny wicemistrz świata z 2010 i 2013 roku oraz sześciokrotny drużynowy mistrz świata z lat 2005, 2007, 2009, 2010, 2011, 2013. W ubiegłą niedzielę zagościł na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Swoją postawą na torze udowodnił, że po zawodach żużlowych rozgrywanych dzień po dniu, jest możliwa jazda na wysokim poziomie. Można by rzec – profesjonalista, a dowodem niech pozostanie średnia biegopunktowa ,, Małego’’, która po rozegranych przez jego zespół trzech meczach ligowych, wynosi obecnie 2,867 punkta! Jednak mimo zmęczenia, wypiciu energetycznego napoju, jeszcze przed oficjalną pomeczową konferencją, nie odmówił krótkiego wywiadu dla SPORT4FANS.

 

W sobotę doskonale jeździł pan w GP Finlandii, w Tampere, ostatecznie zajmując IV miejsce. Kilkanaście godzin później poprowadziłeś drużynę Falubazu Zielona Góra do zwycięstwa we Wrocławiu, zdobywając płatny komplet punktów (14+1, dop.autora).

 

Muszę przyznać, że te zawody ligowe były bardzo trudne. Spodziewaliśmy się trudnych biegów. I nie pomyliliśmy się.

 

Wygrywając z drużyną Betardu Sparty Wrocław 48:42, udowodniliście niektórym, że da się tutaj wygrywać.

 

Okazuje się, że gospodarze dobrze jadą u siebie na torze, potrafią wygrywać starty. Wiedzieliśmy, że znają ścieżki i potrafią to wykorzystać. Tor był świetnie przygotowany.

 

Nie bez znaczenia pozostał z pewnością fakt, że to właśnie pan był tym zawodnikiem, który wraz z doświadczonym Piotrem Protasiewiczem, uczestniczyliście w próbie toru, tuż przed rozpoczęciem tego spotkania.

 

Tak, cieszę się, że udało nam się tutaj wygrać. I, że o tę odrobinę byliśmy troszeczkę lepsi. Naprawdę, zespół Betardu Sparty Wrocław to był trudny przeciwnik.

 

Za wami trzy mecze, w których odnieśliście trzy zwycięstwa. Patrząc na ligową tabelę, macie spore szanse zrównać się z liderującą Unią Leszno ( Falubaz ma do rozegrania zaległe spotkanie w Tarnowie, 19 lipca - dop.aut.).

 

Daleka droga przed nami jeszcze, nie zastanawiamy się nad tym. Nie rozmyślamy także nad tym co już zostało ,,odjechane’’, ale co nas czeka. Będziemy się dalej starali wszystko realizować.

 

Dziękuję Panu za rozmowę.

 

Dziękuję.

 

z Wrocławia, Maciek Baraniak

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)