Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Derbowa niedziela w Ekstralidze

Derbowa niedziela w Ekstralidze

Żużel | 30 maja 2015 21:41 | Mateusz Dziopa
Kto będzie górą w 71. derbach Południowej Polski?
fot. Oficjalny profil Facebook Unii Tarnów
Kto będzie górą w 71. derbach Południowej Polski?

Najbliższa niedziela w Ekstralidze stanie pod znakiem derbów. Do Torunia zawita drużyna z Grudziądza, a w Rzeszowie tarnowianie powalczą o prestiżowe zwycięstwo. Kolejkę uzupełnią niezwykle ciekawie zapowiadające się pojedynki wrocławskiej Sparty z gorzowską Stalą i starcie Falubazu Zielona Góra z leszczyńską Unią.


Betard Sparta Wrocław – MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów

Przed nami spotkanie, które zapowiada się bardzo interesująco. Gościom wrocławski tor ewidentnie pasuje i dlatego lubią wracać do stolicy Dolnego Śląska. Dodatkowo gorzowianie nieźle zaprezentowali się w Zielonej Górze, co z pewnością sprawi, że morale zawodników Stali będą zapewne wyższe niż jeszcze tydzień temu. Czy można jednak mówić o przełomie? Na tak odważne tezy jest chyba jeszcze za wcześnie. Rywale gorzowian na pewno nie biorą pod uwagę porażki. Sparta świetnie prezentuje się w tym sezonie we Wrocławiu i tą passę ma zamiar przedłużyć. Tai Woffinden to pewny punkt drużyny Sparty i jestem przekonany, że w niedzielnym meczu zdobędzie minimum 11 oczek dla swojej drużyny.

Typ Sport4Fans: 49:41


SPAR Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno

Jakby nie patrzeć Falubaz jest w tej chwili jedyną niepokonaną drużyną w Ekstralidze. Może i zielonogórzanie spodziewali się wyższych zwycięstw w spotkaniach z drużynami z Gorzowa, Torunia i Rzeszowa, ale triumf to zawsze cenne 2 punkty, a te trzeba szanować. Jestem natomiast ciekaw, jak po niespodziewanej porażce w spotkaniu przeciwko KS Toruń, spiszą się zawodnicy leszczyńskiej Unii. Każda seria zwycięstw przerwana porażką na własnym torze, może odbić się negatywnie na morale w drużynie. Zwłaszcza, że spotkanie w Zielonej Górze do łatwych należeć nie będzie. Spodziewam się triumfu gospodarzy.

Typ Sport4Fans: 48:42


KS Toruń – MRGARDEN GKM Grudziądz

Ponad 15 lat przyszło czekać kibicom obu ekip na wspólną rywalizację w lidze. Derby Pomorza znów zawitają do Torunia. Gospodarze liczą na pokaźne zwycięstwo, natomiast gości powinna zadowolić porażka najniższa z możliwych, choć pewnie wierzą w korzystny dla nich rezultat. Tą wiarę z pewnością podtrzymuje lider zespołu, Tomasz Gollob, który toruński owal bardzo dobrze zna, bowiem w barwach Aniołów jeździł w poprzednim sezonie. KS Toruń, który jest zdecydowanym faworytem spotkania pojedzie w najmocniejszym składzie. Wśród gospodarzy ciężko wyłonić jednego lidera, bowiem w każdym ze spotkań w jego rolę wchodzi inny zawodnik, a reszta tworzy zgrany kolektyw, co przynosi torunianom punkty.

Typ Sport4Fans: 58:32


PGE Stal Rzeszów – Unia Tarnów

Derby Południa, czyli druga takiego typu rywalizacja w niedzielę, będzie niejako wisienką na torcie na koniec tego weekendu ze speedwayem. Jak dotąd w świętej wojnie na południu Polski górą rzeszowianie. Żurawie jak na razie wygrały więcej pojedynków derbowych, ale solą w oku jest fakt pokazujący, że w ostatnich latach to tarnowskie Jaskółki cieszyły się z triumfów. Jak będzie podczas 71.odsłony tej rywalizacji? Rzeszowianie muszą wygrać jeżeli chcą uciec z dolnej części tabeli. Pomóc w tym mogą Hancock, Kildemand i, spisujący się dobrze na rzeszowskim torze, Dawid Lampart. Owal w Rzeszowie lubi także lider gości, Martin Vaculik, który w tym sezonie prezentuje jak na razie równą, wysoką formę. Kibiców gości może także cieszyć niezła dyspozycja Kennetha Bjerre i Leona Madsena, ale czy to wystarczy na Stal?

Typ Sport4Fans: 52:38

 

MATEUSZ DZIOPA
TWITTER - @Mateusz_Dziopa

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)