Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Żużlowy czwartek w Ekstralidze

Żużlowy czwartek w Ekstralidze

Żużel | 04 czerwca 2015 11:23 | Mateusz Dziopa
Ostatnim razem w Tarnowie górą była miejscowa Unia
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Ostatnim razem w Tarnowie górą była miejscowa Unia

Polski kibic sportów wszelakich na pewno nie może narzekać na nudę. Po środowych pojedynkach w piłkarskiej Ekstraklasie, nadszedł czas na zaciętą rywalizację w żużlowej Ekstralidze. Hit w Tarnowie, wyrównane pojedynki we Wrocławiu, Gorzowie i Grudziądzu... Jest w czym wybierać!


Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno
Jestem bardzo ciekawy jak zaprezentuje się Unia na wrocławskim owalu. W tym sezonie tylko oni i zielonogórzanie nie przegrali jeszcze na wyjeździe, co nie jest dość częstym zjawiskiem w świecie speedwaya. To spotkanie powinno należeć do tych wymagających, bowiem gospodarze świetnie czują się na swoim torze, choć wpadki ich nie ominęły. Sporo zależy od formy zawodników Sparty. Tak naprawdę, w tym sezonie chyba tylko Tai Woffinden nie zawiódł w żadnym meczu. Jeden Brytyjczyk to chyba jednak trochę za mało na Unię. Nawet u siebie.
Typ Sport4Fans: 42:48


MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – PGE Stal Rzeszów
Która Stal mocniejsza w tym sezonie? Jak na razie chyba ta rzeszowska, choć, niestety dla kibiców, obie wyglądają tak, jakby dopadła je rdza. Gospodarze ostatnio wyglądają wprawdzie lepiej, ale dwa spotkania wyjazdowe u wymagających rywali sprawiły, że gorzowianie nie zdobyli choćby punktu. Nieco lepiej radzi sobie drużyna gości. Wygrana u siebie z Tarnowem i minimalna porażka w Grudziądzu raczej nie obniżyły morale w ekipie z Rzeszowa. Wydaje mi się jednak, że ostatecznie to gorzowska Stal będzie świętować triumf.
Typ Sport4Fans: 49:41


Unia Tarnów – KS Toruń
Kolejny mecz, w którym ciężko przewidzieć co się wydarzy. Goście jak na razie przegrali tylko w Zielonej Górze, wygrywając m.in. pojedynek w Lesznie. Gospodarze z kolei u siebie jeszcze nie przegrali. Atutem gości są na pewno juniorzy, którzy radzą sobie na tarnowskim obiekcie. Niewiadomą jest natomiast postawa Jasona Doyla, który nie miał jeszcze okazji zaprezentować się w Tarnowie i czwartkowa potyczka będzie jego pierwszą w Jaskółczym Gnieździe. Kto wygra? Wytypować trzeba, choć wiem tylko tyle, że mecz będzie niesamowicie zacięty, a wynik na styku. Czeka nas wielkie widowisko w Tarnowie!
Typ Sport4Fans: 44:46


MRGARDEN GKM Grudziądz – SPAR Falubaz Zielona Góra
Goście, o czym pisałem wyżej, są jedną z dwóch ekip niepokonanych na wyjeździe. Swoją passę z pewnością będą chcieli przedłużyć i mają ku temu okazję. Grudziądzanie mają atut w postaci swojego toru, na którym czują się dobrze. Niestety, dla kibiców gospodarzy, w tym sezonie juniorzy GKMu prezentują się, delikatnie mówiąc, kiepsko i to ich punktów zwykle brakuje do osiągnięcia zadowalającego rezultatu, a te, w potyczce z drużyną Falubazu, mogą okazać się niezbędne.
Typ Sport4Fans: 42:48

 

MATEUSZ DZIOPA

TWITTER- @Mateusz_Dziopa


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)