Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Będą play-offowe starcia Betardu Sparty Wrocław?

Będą play-offowe starcia Betardu Sparty Wrocław?

Żużel | 08 czerwca 2015 19:44 | Maciej Baraniak
Tomasz Jędrzejak jest jednym z liderów Betardu Sparty.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Tomasz Jędrzejak jest jednym z liderów Betardu Sparty.

W ramach VII kolejki żużlowej PGE Ekstraligi, żużlowcy Betardu Sparty Wrocław wysoko pokonali liderującą Unię Leszno 57:32. Spotkanie to pozwoliło wrocławianom usadowić się na drugim miejscu w ligowej tabeli na półmetku sezonu 2015.

 

Wiceliderowanie wrocławian w tabeli z pewnością cieszy fanów tej drużyny, jak i cały klub z Wrocławia. Jednak ostrzegałbym przed hurraoptymizmem, bowiem należy pamiętać, że Spartanie spośród siedmiu dotychczasowych pojedynków aż pięciokrotnie jeździli w roli gospodarza. W pozostałej części sezonu zasadniczego drużynie Piotra Barona zostaną do rozegrania tylko dwie potyczki na Stadionie Olimpijskim. Po resztę punktów udadzą się w delegacje.

 

Oto jak przedstawia się rewanżowy terminarz rundy zasadniczej dla Betardu Sparty Wrocław:

14.06 (w) Spar Falubaz Zielona Góra
21.06 (d) KS Toruń
28.06 (d) PGE Stal Rzeszów

26.07 (w) MRGARDEN GKM Grudziądz
09.08 (w) Unia Tarnów
15.08 (w) MoneymakesMoney.pl Stal Gorzów
23.08 (w) Unia Leszno

 

Patrząc na zestawienie punktowe dotyczące drużyny Betardu Sparty Wrocław, widać że wrocławianie niemal idealnie wykorzystali pojedynki rozgrywane przy ulicy Paderewskiego 35 we Wrocławiu. Pomylili się tylko raz, przegrywając z Falubazem Zielona Góra (42:48).

 

Betard Sparta Wrocław w sezonie 2015:

Dom

- 4 zwycięstwa

- 1 porażka

- 8 punktów


Wyjazd

- 1 remis

- 1 porażka

- 1 punkt

 

Sezon w pełni. Niestety coraz więcej zawodników z powodu odniesionych kontuzji wypada ze składów poszczególnych ekip (ostatni przypadek J.Hampela – dop.aut.). Wrocławianie już w najbliższą niedzielę udadzą się do grodu Bachusa, szukać kolejnych punktów. Czy absencję Jarosława Hampela i odbywającego jeszcze karę zawieszenia Patryka Dudka zdążą odpowiednio ,,załatać’’ menedżer Jacek Frątczak i trener Sławomir Dudek? Czeka ich z pewnością nie lada wyzwanie. Po tym spotkaniu do Wrocławia zjadą toruńskie ,, Anioły’’ wciąż bez Darcy’ego Warda pauzującego do… 27 czerwca 2015. Zatem szanse na zdobycze punktowe Taia Woffindena i spółki pojawiają się na horyzoncie, ale należy pamiętać, że to tylko sport i gdyby wszystko było w nim przewidywalne, naprawdę byłby nudny.

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)