Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Dodatkowa szansa na punkty bonusowe

Dodatkowa szansa na punkty bonusowe

Żużel | 18 czerwca 2015 18:22 | Maciej Baraniak
Paweł Przedpełski poprowadzi KS Toruń do zwycięstwa we Wrocławiu?
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Paweł Przedpełski poprowadzi KS Toruń do zwycięstwa we Wrocławiu?

W niedzielę żużlowcy PGE Ekstraligi mieli rozpoczynąć rundę rewanżową. Tak się jednak nie stało, bo 8. kolejka została przełożona z powodu odwołania Drużynowego Pucharu Świata. Do rozegrania dla każdego klubu pozostało siedem spotkań (liczba nie uwzględnia ewentualnych play-offów, dop.aut.). Pamiętać należy, że po rozegranym spotkaniu, będziemy podliczać rezultat dwumeczu między jadącymi zespołami. Wszystko to po to, aby jedną z nich nagrodzić tzw. punktem bonusowym.

 

Podsumowując krótko, przed zespołem, który będzie w stanie wygrać 7 meczów i zdobyć taką samą liczbę bonusów, jest do zdobycia aż 21 punktów (7 x 2 pkt za mecze + 7 x 1 pkt za bonusy). Pamiętać należy, że jeśli suma małych punktów z dwumeczu będzie taka sama, wówczas punktu bonusowego nie przyznajemy!

 

Drużyna Betardu Sparty Wrocław na półmetku rundy zasadniczej zajmuje pozycję wicelidera. Wrocławianie mieli rozpocząć rewanże od wizyty w Zielonej Górze. Jednak już teraz wiadomo, że w najbliższym spotkaniu ich rywalem będzie drużna KS Toruń.

 

Jeśli spojrzeć na statystyki zawodników wrocławskich, przedstawiają się one następująco:

 

 

Łatwo podsumować zatem, jeśli średnie biegopunktowe zostaną utrzymane na tym poziomie, Spartanie będą mogli legitymować się średnią punktową całego zespołu 54,34 punkta! Jednak pamiętajmy, że teraz większość meczów będą rozgrywać na wyjazdach. A tam zazwyczaj średnie spadają.

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)