Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Dawid Kownacki: Kildemand i Pedersen faworytami

Dawid Kownacki: Kildemand i Pedersen faworytami

Żużel | 19 czerwca 2015 11:29 | Redakcja
Dawid Kownacki (z prawej) to duży fan żużla.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Dawid Kownacki (z prawej) to duży fan żużla.

W marcu skończył 18 lat, a już trzy miesiące później wywalczył tytuł Mistrza Polski z drużyną Lecha Poznań w polskiej ekstraklasie. Poza piłką nożną interesuje się także żużlem. Dawid Kownacki podzielił się z nami swoimi typami na nadchodzący cykl Speedway European Championships.


- W tym roku lista startowa SEC jest bardzo silna i wyrównana. Moim zdaniem w Toruniu największe szanse ma Peter Kildemand oraz Nicki Pedersen. Wydaje mi się, że ta dwójka może także powalczyć mocno o podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw Europy. Na MotoArenie na podium może znaleźć się też Grigorij Laguta, który miejscowy tor zna bardzo dobrze – mówi Dawid Kownacki, który w sobotę będzie gościem specjalnym w „Strefie Kibica”.


- Czarnym koniem może okazać się Martin Vaculik, który prezentuje się bardzo dobrze na swoim torze w Tarnowie. Jeśli utrzyma tą formę na innych obiektach w cyklu SEC, to może włączyć się do walki o złoty medal. Co do obecnego mistrza Europy, myślę, że może mieć spore problemy z obroną tytułu. Upadek na początku sezonu oraz ostatni groźny wypadek w lidze polskiej z pewnością pozostawi ślad. Z drugiej strony, może to być jakimś impulsem do pojechania na najwyższym poziomie. Mimo wszystko, nie wydaje mi się, żeby Sajfutdinow obronił tytuł - twierdzi Kownacki.


- Bardzo podoba mi się jazda Petera Kildemanda. Agresywność, pewność i niesamowita szybkość. To wszystko sprawia, że jest moim faworytem do wygrania cyklu SEC 2015. Jego najgroźniejszym rywalem będzie doświadczony Nicki Pedersen, któremu w kolekcji brakuje tego jednego krążka
- zdradza swoje preferencje młody piłkarz.


- Jeśli chodzi o Polaków, to szansę na najlepszy wynik ma Przemek Pawlicki. W tej chwili jest najlepszym z biało – czerwonych i jeśli ktoś z naszych reprezentantów miałby sprawić niespodziankę, to będzie to właśnie Przemek - kończy zawodnik mistrza Polski.

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)