Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel To będzie bardzo emocjonująca, żużlowa niedziela

To będzie bardzo emocjonująca, żużlowa niedziela

Żużel | 21 czerwca 2015 13:03 | Mateusz Dziopa
Jak skończy się hit we Wrocławiu?
fot. Oficjalny profil Facebook Sparty Wrocław
Jak skończy się hit we Wrocławiu?

Sześć spotkań w dwóch polskich ligach – oto, co proponuje nam świat speedway’a w ten weekend. Przed kibicami ciężki wybór – bardzo interesująco zapowiadają się spotkania we Wrocławiu, Gorzowie, Grudziądzu, Ostrowie i Krakowie. Co nas czeka w tą żużlową niedzielę?


Betard Sparta Wrocław – KS Toruń
Mecz, którego stawką jest niemal pewny udział w fazie play-off. W ligowym hicie zmierzy się druga i trzecia drużyna Ekstraligi. W pierwszym spotkaniu na MotoArenie padł remis - 45:45. Tor na Stadionie Olimpijskich do najłatwiejszych nie należy, ale torunianie potrafią dobrze prezentować się na wyjeździe, co potwierdził chociażby triumf w Lesznie. Liderem Aniołów stał Jason Doyle. W niedzielę do niego może dołączyć inny Australijczyk – Chris Holder, który we Wrocławiu zwykle prezentuje się wyśmienicie. Goście mogą liczyć też na punkty Pawła Przedpełskiego, który wczoraj świetnie zaprezentował się podczas pierwszego finału SEC. Natomiast gospodarze u siebie są nie do pokonania. Spartanie mogą liczyć na Woffindena, Janowskiego i Jędrzejaka, którzy na Stadionie Olimpijskim prezentują się wyśmienicie.
Typ Sport4Fans: 47:43


MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – Unia Tarnów
Tarnowianom gorzowski tor zwykle niezbyt pasował. Czy nadszedł czas na przełamanie? Może być o nie trudno, gdyż na torze nie pojawi się Leon Madsen. Jego miejsce zajmie, wypożyczony z KS Toruń, Wiktor Kułakow. Dla gospodarzy z kolei będzie to kolejny z serii „meczy o życie”. Stal jak na razie ma na koncie tylko jedno zwycięstwo i niewątpliwie czeka ją ciężkie zadanie. Pierwszy mecz zakończył się triumfem Unii 50-40. Jest to zaliczka solidna, ale nie zapewnia też Jaskółkom punktu bonusowego, którego losy będą się zapewne ważyć do ostatniego biegu.
Typ Sport4Fans: 52:38


MRGARDEN GKM Grudziądz – Unia Leszno
Tor w Grudziądzu jest dla gości zagadką. W ostatnich 5 latach tylko Thomas H. Jonasson i Emil Sajfudinow mieli okazję startować na tym charakterystycznym torze. Na papierze jednak to goście są faworytami – Nicki Pedersen, wspomniany już Sajfudinow, a także bracia Pawliccy to zawodnicy, którzy powinni szybko dostosować się do grudziądzkiego owalu i zdobywać sporo punktów dla Unii. Dla gospodarzy to spotkanie będzie ważne w kontekście walki o utrzymanie. Ewentualny triumf znacznie przybliżyłby ich do osiągnięcia tego celu. Artiom Łaguta, Krzysztof Buczkowski i Tomasz Gollob nie zawodzą na swoim torze, więc być może GKM pokusi się o 2 punkty. Kwestia bonusu raczej rozstrzygnęła się już w Lesznie, gdzie Unia triumfowała 54:36.
Typ Sport4Fans: 47:43


MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia – Lokomotiv Daugavpils
Drużyna z Daugavpils jest jedyną drużyną, która w tym sezonie pokonała Ostrovię – w pierwszym meczu u siebie Lokomotiv triumfował 57:33, jednak ciężko będzie zdobyć 2 punkty także w spotkaniu wyjazdowym. Goście za wyjazdami nie przepadają, co potwierdził mecz w Rybniku, w którym ulegli drużynie ROWu aż 60:30. Mecz w Ostrowie może być jeszcze większym wyzwaniem. Nadzieję na punkt bonusowy mogą dać Lindgren i Lindbaeck, którzy świetnie czują się na ostrowskim owalu. Dwóch Szwedów to może być jednak za mało na drużynę gospodarzy. Ostrovia do spotkania przystąpi osłabiona – na torze nie pojawi się Mateusz Borowicz. Jego miejsce zajmie Artur Czaja, który gościnnie wystąpi w barwach ŻKSu. Liderem zespołu z pewnością będzie Rune Holta, który świetnie radzi sobie w Ostrowie.
Typ Sport4Fans: 53:37


Speedway Wanda Kraków – ŻKS ROW Rybnik
Starcie czwartej i trzeciej drużyny Nice Polskiej Ligi zapowiada się interesująco. Wanda większość punktów zdobyła na swoim obiekcie. I na takowe liczyć z pewnością będą. Na torze w Krakowie odbędzie się walka tylko o dwa punkty, ponieważ losy punktu bonusowego rozstrzygnęły się już w Rybniku, gdzie wygrał ROW – 62:28. Liderami wówczas byli Harris, Ułamek i Baliński i to właśnie na tych ostatnich dwóch zawodników Rybniczanie liczą najbardziej.
Typ Sport4Fans: 43:47


Polonia Bydgoszcz – Łączyńscy-Carbon Start Gniezno
Spotkanie drużyn, które ostatnio nie prezentują się najlepiej, jednak w przypadku jednej z nich (gości) ten stan utrzymuje się od początku sezonu. W Gnieźnie marzono o pierwszej czwórce, ale rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany. Start znajduje się na dnie tabeli bez choćby jednego punktu i raczej nic nie wskazuje na to, by ten stan miał się zmienić w niedzielę. Zawodnicy gości nie potrafią w tym sezonie pojechać raz, solidarnie, na równym, wysokim poziomie, przez przegrywają mecz za meczem. Dla gospodarzy to spotkanie to wielka szansa na przełamanie złej passy bez zwycięstwa, która trwa już ponad miesiąc.
Typ Sport4Fans: 57:33

 

 


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)

Żużel

Najnowsze

Partnerzy SPORT4FANS.PL