Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Ostrovia osłabiona w Rybniku

Ostrovia osłabiona w Rybniku

Żużel | 21 czerwca 2015 17:51 | Hubert Błaszczyk
Mikkel Michelsen nie pojedzie w Rybniku?
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Mikkel Michelsen nie pojedzie w Rybniku?

Bez Artura Czai będzie musiał radzić sobie zespół MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia w środowym spotkaniu na szczycie Nice PLŻ w Rybniku. Junior PGE Stali Rzeszów nie dostał zgody na start od swojego klubu. Pod znakiem zapytania stoi też występ Mikkela Michelsena. Duńczyk ma w ten dzień zaplanowane spotkanie w lidze duńskiej.

 

Artur Czaja w niedzielę dobrze spisał się w roli gościa. Młodzieżowiec przyczynił się do zwycięstwa ostrowian, zdobywając pięć punktów i dwa bonusy. Po meczu pytany o mecz w Rybniku kręcił niezadowolony głową. - Wielka szkoda, że nie pojadę w Rybniku. Pasuje mi tam tor. Niestety rzeszowski klub nie pozwolił mi jechać. Nie chciałbym tego szerzej komentować. Szkoda.

 

To duże osłabienie ostrowskiego zespołu. Tym bardziej, że nie wiadomo czy w Rybniku będzie mógł pojechać Mikkel Michelsen. W środę jego duński klub – Slangerup zmierzy się z Outrup. Na występ Duńczyka naciskają jego sponsorzy.

 

- Powinienem jechać w Rybniku, ale to nie zależy ode mnie. Mam mecz w Danii. Slangerup ma jeszcze szanse na jazdę w play-offach i są duże naciski na to, żebym wystąpił. Moi lokalni sponsorzy będą na tym meczu i chcą zobaczyć mnie na torze. Jeden z moich sponsorów przed dwoma laty nie był zadowolony, że wybierałem Wielką Brytanię zamiast Danii, kiedy pojawiały się kolizje terminów. Mam jutro z nim spotkanie. Mam nadzieję, że pozwoli mi jechać w Polsce, ale ta decyzja nie należy do końca do mnie. Spotkanie będzie trudne – mówi zasępiony Michelsen.

 

Brak Czai i Michelsena znacząco zmniejsza szanse Ostrovii na osiągnięcie korzystnego wyniku. Marek Cieślak ma w odwodzie Scotta Nichollsa, ale jego forma jest daleka od ideału. Z drugiej strony Brytyjczyk przed rokiem świetnie pojechał w Rybniku i widniał w awizowanych składach na pierwszy pojedynek. Nicholls miał wystąpić w tym spotkaniu kosztem Nicklasa Porsinga.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)