Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Joonas Kylmakorpi: Ważna jest dyspozycja dnia
Joonas Kylmakorpi
fot. Facebook
Joonas Kylmakorpi

Joonas Kylmakorpi: Ważna jest dyspozycja dnia

Żużel | 23 czerwca 2015 13:14 | Hubert Błaszczyk

Joonas Kylmakorpi w fantastycznym stylu przypomniał się ostrowskim kibicom. Fin zdobył 13 punktów w 5 startach, choć jego występ nie uchronił Lokomotivu Daugavpils przed porażką 42:48 z MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovią.


- Start zawodów był dla nas dobry. Prowadziliśmy 8 punktami. Później mieliśmy trochę problemów ze sprzętem. Lindback zanotował defekt, a inni nie dopasowali się do zmieniających się warunków. Jestem zadowolony ze swojego występu, ale mniej z naszych ostatnich trzech wyścigów – mówił Kylmakorpi.

 

Kylmakorpi w Ostrowie Wielkopolskim startował przez dwa sezony. Ostatni raz w 2008 roku. Wówczas należał do czołowych zawodników Klubu Motorowego Ostrów. Fin jest czterokrotnym mistrzem świata na długim torze, dlatego długi ostrowski świetnie pasuje do jego stylu jazdy - To jest jeden z moich ulubionych torów. Jeździłem tutaj w przeszłości i osiągałem dobre wyniki. Geometria idealnie pasuje do mojego stylu jazdy. Pomimo deszczu nawierzchnia była świetnie przygotowana, za co należą się pochwały organizatorom. O wyniku zadecydowały trzy ostatnie wyścigi. Szkoda, że nie udało się wygrać, bo utrzymalibyśmy pozycję lidera. Przegraliśmy jednak z lepszym zespołem.

 

Całkiem możliwe, że drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego i Daugavpils nie spotkały się ze sobą po raz ostatni w tym sezonie. W dwumeczu lepsi okazali się Łotysze. Czy oznacza to, że przed ewentualnym półfinałowym starciem będą mieli handicap? - To, że lubimy ostrowski tor nie powinno mieć znaczenia w play-offach. Ważna jest aktualna forma. Ja, Antonio czy Fredrik jeździmy kilka razy w tygodniu na różnych torach. To nie jest kwestia preferencji. W żużlu albo ma się dobry dzień, albo jeździ się na końcu stawki. Mieliśmy dobry dzień w Ostrowie, ale zawaliliśmy końcówkę.

 

Kylmakorpi prezentuje się w tym sezonie nadspodziewanie dobrze. Fin obecnie legitymuje się 7. średnią w Nice PLŻ. To duże zaskoczenie. - Przygotowywałem się zupełnie inaczej do tego sezonu. W zasadzie wszystko zostało zmienione. Efekty widać na torze.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)