Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Mikkel Michelsen: Byłem zły na Lindgrena

Mikkel Michelsen: Byłem zły na Lindgrena

Żużel | 23 czerwca 2015 14:32 | Hubert Błaszczyk
Mikkel Michelsen (z lewej) na stałe zadomowił się w składzie Ostrovii.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Mikkel Michelsen (z lewej) na stałe zadomowił się w składzie Ostrovii.

Mikkel Michelsen na stałe zadomowił się w składzie MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia. Duńczyk w dotychczasowych meczach nie zawodził. Nie inaczej było w pojedynku z Lokomotivem Daugavpils, w którym brązowy medalista IMŚJ wywalczył 9 punktów.

 

- Wiedzieliśmy, że zawody będą trudne, dlatego daliśmy z siebie wszystko. Mieliśmy całkiem niezłą pierwszą serię. Później nie wyglądało to najlepiej. Warunki były dalekie od normalnych ze względu na przedmeczowe opady deszczu. Ustawienia były inne, poszliśmy w złą stronę po pierwszej serii i goście nam odskoczyli. Wróciliśmy silniejsi. Kluczowy był czternasty wyścig, kiedy Mateusz z Rune przywieźli 5:1. Z Michałem musieliśmy przywieźć tylko dwa punkty do mety, ale udało nam się wygrać 4:2 – komentował Michelsen.

 

W piętnastym wyścigu Michelsen stoczył zaciętą walkę z Fredrikiem Lindgrenem. Bój Duńczyka i Szweda nie zakończył się z chwilą zjechania z toru. - Po wyścigu byłem zły na Lindgrena. Wydawało mi się, że specjalnie woził mnie po torze i oglądał się, żeby wpakować mnie w bandę. Mieliśmy z Lindgrenem małą kłótnię, ale kiedy ochłonąłem podszedłem do niego i przeprosiłem go za swoje zachowanie. Zresztą Freddie również to zrobił. To była twarda jazda, ale fair. Lubię walkę, ale tym razem niestety straciłem panowanie nad sobą.

 

Pomiędzy Duńczykiem a Szwedem nie doszło do podobnych scen jak w Motali, gdzie Greg Hancock pobił się z Nickim Pedersenem. Michelsen uważa, że jego rodak nie przekroczył przepisów. - Widziałem Nickiego w o wiele gorszych akcjach niż z Hancockiem. Atak na Grega był czysty. Nicki miał zostawione zbyt dużo miejsca i to po prostu wykorzystał, zamykając drzwi Hancockowi. Większość zawodników zrobiłaby to samo. To jest żużel. Każdy walczy o swoją przyszłość. Jeśli oglądałeś SEC w sobotę, to mogłeś zobaczyć, że było bardzo dużo ostrej jazdy. Wszystko jest okej, do kiedy rywal z premedytacją nie pakuje cię w bandę.

 

Jak wcześniej informowaliśmy występ Michelsena w Rybniku stoi pod znakiem zapytania. Niezależnie jednak czy Duńczyk pojedzie w tym spotkaniu, czy też nie będzie to dla ostrowian niezwykle trudna przeprawa. - Mecz w Rybniku będzie najtrudniejszy w sezonie zasadniczym. Nie wiem czy w nim pojadę ze względu na mecz w Danii i naciski moich sponsorów. Rekiny są bardzo silne w domu. Nie ma presji na nas, nasze zwycięstwo będzie niespodzianką.

 

HUBERT BŁASZCZYK

TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)

Żużel

Najnowsze

Partnerzy SPORT4FANS.PL