Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Rekiny miażdżą rywali

Rekiny miażdżą rywali

Żużel | 25 czerwca 2015 18:40 | Hubert Błaszczyk
Rybniczanie miażdżą rywali na własnym torze.
fot. Jakub Janecki
Rybniczanie miażdżą rywali na własnym torze.

Pogromem 60:30 zakończył się środowy pojedynek na szczycie Nice PLŻ pomiędzy ŻKS ROW-em Rybnik a MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovią. Goście wyrównali „najlepsze” osiągnięcie przyjezdnych na rybnickim owalu. Wcześniej 30 punktów w Rybniku ujechali zawodnicy Lokomotivu Daugavpils.


Bezradna Ostrovia


Tak wysoka porażka to jednak żaden powód do dumy. Ostrowianie przyjeżdżali do Rybnika z nadziejami na co najmniej punkt bonusowy. Te skończyły się już po dwóch seriach startów, kiedy gospodarze prowadzili 30:12. Żaden zawodnik Ostrovii nie miał wówczas biegowego zwycięstwa. Pierwszy wyścig dla gości wygrał dopiero w drugiej części zawodów Scott Nicholls. W 14 biegu jego wyczyn powtórzył Rune Holta.


Ostrowianie przed meczem w Rybniku mieli kilka problemów. Gdyby mogli pojechać Michelsen i Czaja, a pech omijałby braci Szczepaniaków, to wynik wyglądałby zdecydowanie lepiej. Te zdarzenia nie tłumaczą jednak w żaden sposób blamażu Ostrovii.


Fricke strzałem w dziesiątkę


Rybniczanie w swoim składzie nie mają żadnych dziur i obecnie są głównym kandydatem do wygrania Nice PLŻ. Strzałem w dziesiątkę okazało się zakontraktowanie Maxa Fricke’a. Australijczyk w ostatnich spotkaniach jeździ lepiej niż Troy Batchelor i po czterech spotkaniach jest dziewiątym najskuteczniejszym zawodnikiem na pierwszoligowym froncie.


Oprócz Fricke’a w pierwszej dziesiątce tego zestawienia znajduje się trzech innych zawodników Rekinów – Sebastian Ułamek (1.), Troy Batchelor (4.) i Damian Baliński (5.). Tak liczną grupę ma tylko drużyna wicelidera – Lokomotiv Daugavpils.


Świetni juniorzy


Siłą zespołu z Rybnika są nie tylko seniorzy, ale też świetny zestaw juniorski. Kacper Woryna jest znany każdemu przeciętnemu fanowi speedwaya. W tym sezonie punktuje na bardzo solidnym poziomie, choć czasami ponosi go ułańska fantazja. 5 wykluczeń i jeden upadek są tego doskonałym świadectwem.


Worynę w cień nieco odsunął ostatnimi występami Robert Chmiel. 17-latek odjechał do tej pory 3 spotkania w Nice PLŻ i zachwyca swoją jazdą. W środowym spotkaniu przeciwko Ostrovii przywiózł za swoimi plecami, m.in. Rune Holtę! Wcześniej zanotował bardzo dobre występy w meczach z Lokomotivem Daugavpils i Speedway Wandą Kraków na wyjeździe. Całkiem możliwe, że w Rybniku rośnie bardzo ciekawy zawodnik.


Faworyt do awansu


Po ośmiu rozegranych spotkaniach Rekiny z 14-toma punktami liderują Nice PLŻ. Respekt budzi jednak bilans małych punktów – aż 147 na plusie! Rybniczanom do końca sezonu zasadniczego pozostały 4 spotkania. Najtrudniejszy pojedynek zawodników Jana Grabowskiego czeka w ostatniej kolejce. 23 sierpnia ŻKS ROW pojedzie w Daugavpils z Lokomotivem. Ten pojedynek powinien rozstrzygnąć, kto wygra sezon zasadniczy w Nice PLŻ.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)