Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel W niedzielę nie zabraknie żużlowych emocji

W niedzielę nie zabraknie żużlowych emocji

Żużel | 27 czerwca 2015 19:35 | Mateusz Dziopa
Czy Paweł Przedpełski okaże się najlepszym zawodnikiem na MotoArenie?
fot. M. Karczewski
Czy Paweł Przedpełski okaże się najlepszym zawodnikiem na MotoArenie?

8 spotkań w 8 godzin – tak wiele emocji gwarantują nam w tą niedzielę tylko żużlowe rozgrywki w Polsce. Na każdym szczeblu wiele wyrównanych pojedynków – od Ekstraligi, przez Nice Polską Ligę Żużlową, aż po II ligę. Najciekawiej powinno być w Toruniu, Gnieźnie, Rawiczu i Lublinie.


Betard Sparta Wrocław – PGE Stal Rzeszów
Podczas ostatniego spotkania w rundzie zasadniczej na Stadionie Olimpijskim, Sparta będzie chciała wyrwać punkt bonusowy walczącej o przetrwanie w Ekstralidze Stali. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy lepiej sobie radzą na nawierzchni, na której wszystko rozstrzyga się na pierwszym łuku. Większą uwagę z pewnością przykuje walka o punkt bonusowy, bowiem w Rzeszowie triumfowała Stal – 52:37. Czy 15 punktów powinno wystarczyć? Moim zdaniem raczej nie.
Typ Sport4Fans: 55:35


MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – MRGARDEN GKM Grudziądz
Gospodarze odbili się od dna tabeli i liczą na jeszcze lepszą pozycję. Najbliższy rywal Stali, GKM Grudziądz, plasuje się w tabeli jedno miejsce wyżej, ale ma tylko punkt przewagi. Gorzowianie stoją więc przed doskonałą okazją do awansu w tabeli. Wystarczy tylko pokonać gości, co nie powinno być problemem. Większym wyzwaniem wydaje się punkt bonusowy, ponieważ w Grudziądzu triumfował GKM – 50:40, ale on też jest w zasięgu Stali.
Typ Sport4Fans: 53:37


KS Toruń – SPAR Falubaz Zielona Góra
Niedzielny hit Ekstraligi. W pierwszym meczu w Zielonej Górze triumfował Falubaz, jednak czteropunktowa przewaga jaką zielonogórzanie osiągnęli u siebie to może być za mało na gospodarzy niedzielnego starcia. Torunianie u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrali. Dodatkowo goście do Torunia zawitają bez kontuzjowanego Jarosława Hampela i zastosują za niego zastępstwo zawodnika, co może okazać się gwoździem do ich trumny podczas spotkana na Motoarenie.
Typ Sport4Fans: 52:38


Łączyńscy – Carbon Start Gniezno – Orzeł Łódź
Spotkanie dwóch ekip z dna tabeli Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Orzeł, pomimo plagi kontuzji jaka przeszła przez zespół, zdobywa punkty i, mimo wszystko, może być stawiany Startowi za przykład. Drużyna z Gniezna skompletowała skład z myślą o awansie do Ekstraligi, tymczasem w rozgrywkach jeszcze nie zdobyła choćby punktu i jest blisko spadku do II ligi. Chciałoby się spytać więc: „Jak nie teraz to kiedy?”. Faworytem mimo kryzysu wydają się gospodarze, którzy u siebie byli zawsze blisko zwycięstwa, jednak o odrobienie dziewięciopunktowej straty z pierwszego spotkania i walkę o bonus może być ciężko.
Typ Sport4Fans: 47:43


Lokomotiv Daugavpils – Speedway Wanda Instal Kraków
Zdecydowanym faworytem w tym meczu jest zespół gospodarzy, który triumfował już w Krakowie. Lokomotiv w meczach u siebie w tym sezonie nie zdobywał mniej niż 54 punktów. Passa ta powinna być kontynuowana w niedzielę. Dodatkowo w barwach Wandy nie pojawi się jej lider – Davey Watt i Andriej Karpow, któremu lekarze zalecili odpoczynek po upadku w ostatnim meczu.
Typ Sport4Fans: 62:28


ŻKS ROW Rybnik – Polonia Bydgoszcz
Kolejne spotkanie, w którym faworytem będą gospodarze. ROW w tym sezonie jest niepokonany w meczach rozgrywanych na obiekcie w Rybniku i ta passa powinna zostać utrzymana w niedzielę. Zespół ŻKSu jest silny, stanowi monolit, co w dzisiejszym żużlu wydaje się być niemalże kluczową sprawą. Pomimo triumfu u siebie (48:41), Polonii ciężko będzie wywalczyć punkt bonusowy, ponieważ rybniczanie w ostatnim czasie rozgromili kolejno: Lokomotiv, Wandę i Ostrovię, a więc drużyny, które liczą się w walce o pierwszą czwórkę.
Typ Sport4Fans: 54:36


Kolejarz Intermarche Rawicz – Polonia Piła
Starcie dwóch najsłabszych drużyn w II lidze. Kolejarz jak na razie 5 razy przegrał i z zerowym dorobkiem plasuje się na dnie tabeli, a Polonia z dorobkiem 2 zwycięstw i 2 porażek i 4 punktami znajduje się na 4. miejscu. Drużyna gospodarzy, podczas spotkań u siebie jest w stanie się postawić rywalom, ale nie daje to jakichkolwiek punktów – porażki z Lublinem (38:51) i Gdańskiem (41:45) najlepiej o tym świadczą. Podobnie jak rawiczanie, zawodnicy z Piły wolą własny obiekt i jak na razie tylko na nim zdobywali jakiekolwiek punkty. Wszystkie spotkania wyjazdowe jak na razie kończyły się porażkami, co daje nadzieje gospodarzom na triumf. W pierwszym spotkaniu obu ekip triumfowała Polonia (60:30), więc losy punktu bonusowego są praktycznie rozstrzygnięte.
Typ Sport4Fans: 47:43


KMŻ Motor Lublin – Wybrzeże Gdańsk
Spotkanie wicelidera z liderem. Stawką jest pierwsza pozycja w tabeli i spore szanse na finał II ligi. Gdańszczanie przegrali jak na razie tylko raz – w Krośnie ulegli KSMowi 46:44 i z pewnością liczą, że była to ich ostatnia porażka w rozgrywkach II ligi. Z kolei Motor nie wygrywał tylko w Gdańsku i, podobnie jak Wybrzeże, w Krośnie, gdzie odnotował remis. Czeka więc nas pasjonujące widowisko. W pierwszym meczu górą było Wybrzeże, które wypracowało czternastopunktową przewagę i wygrało 52:38, co ustawia drużynę z Gdańska w komfortowej pozycji, jeśli chodzi o walkę o punkt bonusowy.
Typ Sport4Fans: 49:41

 

 


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)