Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Pierwszy triumf Woffindena w Cardiff? – typy Sport4fans na Grand Prix Wielkiej Brytanii

Pierwszy triumf Woffindena w Cardiff? – typy Sport4fans na Grand Prix Wielkiej Brytanii

Żużel | 04 lipca 2015 10:26 | Mateusz Dziopa
Czy Chris Holder odrodzi się w Cardiff?
fot. Flickr
Czy Chris Holder odrodzi się w Cardiff?

Na Millenium Stadium znów zawita żużlowe Grand Prix. Zawody w Wielkiej Brytanii z pewnością są bliskie sercu Taia Woffindena, który będzie chciał triumfować u siebie po raz pierwszy. Zawodników, którzy mogą triumfować w Cardiff jest jednak kilku. 


Listę faworytów otwiera wspomniany Tai Woffinden. Dla obecnego lidera klasyfikacji zawody w Cardiff są niejako tymi „domowymi” - możemy więc spodziewać się wielu kibiców, którzy na Millenium Stadium będą wspierać Brytyjczyka. Sam zainteresowany skromnie mówi o tym, że ten start traktuje jak każdy inny. Szczerze mówiąc nie do końca w to wierzę i jestem niemal pewny, że Woffindenowi na pierwszej wygranej u siebie zależy chyba najbardziej.


Ścigać Brytyjczyka w klasyfikacji będzie chciał z pewnością Nicki Pedersen. Duńczyk w klasyfikacji jest drugi, a do lidera traci 6 punktów. W Cardiff wygrał jednak tylko raz – w 2003 roku, kiedy to zameldował się na mecie przed Jasonem Crumpem i Tony Rickardssonem. Start Pedersena nie będzie jednak ciekawy tylko ze względu ścigania Woffindena. Będzie to dla Duńczyka pierwsze starcie z Gregiem Hancockiem po słynnej już bójce w lidze szwedzkiej. Od napiętej sytuacji minęły dwa tygodnie. Amerykanin przekonuje, że jedyną odpowiedzią, jaką dla Pedersena ma, są kolejne zwycięstwa. Co ciekawe, Hancock może pochwalić się większą ilością triumfów w Cardiff niż wymieniona wyżej dwójka razem wzięta. Hancock na Millenium Stadium wygrywał aż trzykrotnie – w 2004, 2011 i 2014 roku.


Pod taśmą w Cardiff stanie dwóch Polaków – Krzysztof Kasprzak i Maciej Janowski. Pierwszy z nich na Millenium Stadium 3 razy startował w biegu finałowym, z czego dwukrotnie zdobywał miejsce na podium. Dla zawodnika gorzowskiej Stali ten sezon jest jednak dużo słabszy i może być mu ciężko powtórzyć swoje najlepsze występy w Wielkiej Brytanii. Z kolei dla Macieja Janowskiego start w Cardiff będzie debiutem w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Jestem bardzo ciekaw jak zawodnik wrocławskiej Sparty poradzi sobie bez większego doświadczenia na tym torze. Z pewnością jest w wysokiej formie, co pokazuje w Ekstralidze, ale czy to wystarczy na dobry start w Grand Prix?


Grono zawodników, o których nie sposób nie wspomnieć zamyka Chris Holder, który w Cardiff zwyciężał dwa razy – w 2010 i 2012 roku. Jednak ówczesna dyspozycja Australijczyka była zdecydowanie wyższa niż obecnie. Może jednak magia jednego z ulubionych torów zadziała i Holder odrodzi się w Wielkiej Brytanii?


Typ Sport4Fans:
1. Tai Woffinden
2. Greg Hancock
3. Nicki Pedersen
4. Niels Kristian Iversen
-----------------------------
6. Maciej Janowski
10. Krzysztof Kasprzak

 Kategoria: Żużel
Komentarze (0)