Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Młodzi atakują – finał IMP oczami Sport4Fans

Młodzi atakują – finał IMP oczami Sport4Fans

Żużel | 05 lipca 2015 13:39 | Mateusz Dziopa
Czy Bartosz Zmarzlik zostanie najmłodszym mistrzem Polski?
fot. M. Karczewski
Czy Bartosz Zmarzlik zostanie najmłodszym mistrzem Polski?

Indywidualne Mistrzostwa Polski wracają do Gorzowa po 30 latach. Spora część zawodników, którzy wystartują podczas niedzielnych zawodów, nie ma prawa pamiętać tamtej rywalizacji. Dlaczego? Odpowiedź wydaje się banalna - jeszcze wtedy nie było ich na świecie.


Ostatnie 2 lata w polskim żużlu to zmiana pokoleniowa – tymczasowym zastępcą Tomasza Golloba jest co prawda doświadczony Jarosław Hampel, ale i jego czas niebawem upłynie. O miano nowego lidera biało-czerwonych walczy spora grupa młodych zawodników, którzy, pomimo wieku, potrafią pokonać najbardziej doświadczonych żużlowców nie tylko kraju, ale i świata. I właśnie część tej grupy powalczy w Gorzowie o miano najlepszego w Polsce.


Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki – to właśnie Ci zawodnicy w moim odczuciu rozegrają między sobą sprawę tytułu Indywidualnego Mistrza Polski. Pogodzić ich będzie się starał Piotr Protasiewicz, który doświadczeniem może unieszkodliwić każdego z wyżej wymienionej trójki. Zarówno on jak i grupa młodych zawodników są w naprawdę wysokiej dyspozycji i z pewnością pojedynki pomiędzy nimi zapowiadają się na najciekawsze podczas niedzielnego wieczoru.


Na innym biegunie znajduje się natomiast obrońca tytułu – Krzysztof Kasprzak. Zawodnik gorzowskiej Stali zna wprawdzie tor, ale przy obecnej dyspozycji ta znajomość na niewiele może się zdać. Popularny „KK” sam przyznał, że nie ma wielkich szans i typuje zwycięstwo Bartosza Zmarzlika, który może zostać najmłodszym mistrzem Polski w historii. Jednak czy te typy nie przeciążą młodego zawodnika Stali?


Typ Sport4Fans:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Piotr Protasiewicz
3. Maciej Janowski
4. Przemysław Pawlicki


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)