Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Wielkie ściganie w Bawarii już w sobotę!

Wielkie ściganie w Bawarii już w sobotę!

Żużel | 10 lipca 2015 14:59 | Redakcja
Nicki Pedersen będzie starał się odebrać prowadzenie Emilowi Sajfutdinowowi.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Nicki Pedersen będzie starał się odebrać prowadzenie Emilowi Sajfutdinowowi.

Końcowe odliczanie do drugiej rundy Speedway European Championships weszło w decydującą fazę. To już jutro, w sobotę, o godzinie 19.00 na One Solar Arena w Landshut, na starcie pojawi się plejada gwiazd walczących o prymat w Europie. Po niezwykle interesującym turnieju w Toruniu, kibice i zawodnicy liczą na jeszcze lepsze zawody w Bawarii.


Uciekający trzykrotny mistrz świata, Nicki Pedersen, mistrz Europy, Emil Sajfutdinow oraz peleton, który nie chce dopuścić do zwiększenia dystansu w klasyfikacji generalnej. Tak w skrócie można opisać to, czego będziemy świadkami w sobotni wieczór w Niemczech.


Broniący tytułu mistrzowskiego sprzed roku, Emil Sajfutdinow w Toruniu zajął trzecie miejsce, ale dzięki kompletowi punktów w rundzie zasadniczej przewodzi klasyfikacji generalnej. Warto jednak podkreślić, że ma zaledwie jeden punkt przewagi nad rozpędzonym Duńczykiem, Nickim Pedersenem.


Po słabym występie na MotoArenie swój akces do medalu chce zgłosić mistrz z 2013 roku, Martin Vaculik. Słowak podobnie, jak przed rokiem rozpoczął cykl SEC niemrawo, a więc w kolejnych rundach nie może sobie pozwolić na stratę jakichkolwiek punktów.


Bohaterem miejscowej publiki będą dwaj reprezentanci gospodarzy: doświadczony Martin Smolinski oraz utalentowany młodzieniec, Michael Haertel. Jak zapowiada popularny „Smoli”, na torze w Landshut na pewno jego silniki będą pracowały zdecydowanie lepiej niż na technicznym torze w Toruniu. Czy zatem kibice w Niemczech doczekają się pierwszego podium w zawodach SEC dla swojego krajana?


Oficjalna lista startowa:
1.Emil Sayfutdinov (Rosja) #89, 2.Michael Haertel (Niemcy) WC , 3.Hans Andersen (Dania) #34, 4..Tomasz Jędrzejak (Polska) #79, 5.Przemysław Pawlicki (Polska) #59, 6.Grigory Laguta (Rosja) #7, 7.Martin Smolinski (Niemcy) #84, 8.Vaclav Milik (Czechy) #13, 9.Antonio Lindbaeck (Szwecja) #85 , 10.Artem Laguta (Rosja) #222, 11.Tomasz Gollob (Polska) #20, 12.Piotr Protasiewicz (Polska) #151, 13.Martin Vaculik (Słowacja) #54, 14.Janusz Kołodziej (Polska) #27, 15.Nicki Pedersen (Dania) #3, 16.Peter Kildemand (Dania) #25, R1. Kai Huckenbeck, R2. Tobias Busch

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)