Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Kadłubowy finał MPPK. Unia Leszno ze złotem!

Kadłubowy finał MPPK. Unia Leszno ze złotem!

Żużel | 13 lipca 2015 12:49 | Hubert Błaszczyk
Grzegorz Zengota (z lewej) wywalczy na dystansie kluczowy punkt.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Grzegorz Zengota (z lewej) wywalczy na dystansie kluczowy punkt.

Tylko 14 wyścigów rozegrano w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych. Na takim dystansie najlepsza okazała się Unia Leszno. Jej żużlowcy – Piotr Pawlicki, Tobiasz Musielak i Grzegorz Zengota uzbierali tyle samo punktów co Moneymakesmoney.pl Stal Gorzów, ale to leszczyńskie Byki wygrały bezpośredni pojedynek 4:2. Na najniższym stopniu podium stanęła Grupa Azoty Unia Tarnów.


Deszcz storpedował finał


Na dwie godziny przed rozpoczęciem finału rozpadało się nad stadionem im. Alfreda Smoczyka. Nie była to może intensywna ulewa, ale spowodowała, że zawodnicy nie myśleli o ściganiu, ale raczej bezpiecznym dojechaniu do mety. – Każdy pokazał antyżużel i zakończyliśmy zawody po 14 wyścigach. Byłem zaskoczony, że turniej doszedł do skutku. O 15 były tu przecież MIMP i tor był rozsypany – mówił Krzysztof Kasprzak.


Bezbłędny Pawlicki


W finale najlepsi okazali się zawodnicy Unii Leszno, choć tak naprawdę większość dorobku wywalczył Piotr Pawlicki. Świeżo upieczony srebrny medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski wyciągnął wnioski z wcześniejszych zawodów i był nieuchwytny dla rywali. Słabiej jechali jego koledzy – Tobiasz Musielak i Grzegorz Zengota. Na wagę złota okazał się punkt wywalczony na dystansie przez tego drugiego. Zengi wyprzedził w czternastym wyścigu Krzysztofa Kasprzaka. Jak się później okazało była to akcja na miarę złota.


- Szkoda wyścigu, w którym wyprzedził mnie Zengi. Poszedłem w złą stronę z ustawieniami. Mam duże problemy w tym sezonie z ustawieniami motocykla i to niestety wyszło w tych zawodach – mówił Kasprzak. – Spadł deszcz i nie mieliśmy atutu własnego toru. W moim przypadku to może i dobrze, bo nie trenowałem tutaj ponad miesiąc i nie sugerowałem się żadnymi treningami. Jestem zadowolony z medalu – dodał Musielak.


Brązowa Unia Tarnów


Z brązowymi medal Leszno upuszczali zawodnicy Unii Tarnów. Para Janusz Kołodziej – Artur Mroczka wywalczyła 16 punktów. Gdyby zawody były kontynuowane tarnowianie mogli poprawić swoją pozycję. Czekało ich bowiem bezpośrednie starcie z Moneymakesmoney.pl Stalą Gorzów. Żaden z zawodników nie chciał jednak kontynuować zawodów.


– Nikt nie chciał jechać dalej. Dlatego my też nie naciskaliśmy, żeby rozgrywać te zawody do końca. Początkowo była mowa o biegu dodatkowym pomiędzy nami a Unią Leszno. Potem, że będą decydowały punkty – mówił Krzysztof Kasprzak.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)