Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel W Lesznie nie zabraknie emocji!

W Lesznie nie zabraknie emocji!

Żużel | 13 sierpnia 2015 22:44 | Mateusz Dziopa
Para Unii na czele - taki obrazek w tym sezonie w Lesznie możemy oglądać dość często
fot. M. Karczewski
Para Unii na czele - taki obrazek w tym sezonie w Lesznie możemy oglądać dość często

Żużlowy weekend w tym tygodniu zaczyna się wcześniej, bo już w piątek. W Lesznie w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu miejscowa Unia podejmie Falubaz Zielona Góra. Dla gości będzie to mecz o być albo nie być w fazie play-off.


Po ostatniej porażce w meczu przeciwko drużynie Stali Gorzów, awans do fazy play-off bardzo oddalił się od drużyny z Zielonej Góry. Falubaz jest wprawdzie na czwartym miejscu w tabeli, ale zapewne straci punkt bonusowy na korzyść drużyny z Torunia, co sprawi, że zielonogórzanie spadną w tabeli Ekstraligi o jedną pozycję, oddalając się od miejsca w pierwszej czwórce. Kluczowymi zawodnikami w drużynie gości będą zapewne Piotr Protasiewicz i Darcy Ward. Kibice drużyny z Zielonej Góry liczą zwłaszcza na Australijczyka, który jak dotąd w ligowych potyczkach w Lesznie prezentował się nieźle – w 2012 roku dołożył swoją „cegiełkę” do remisu w spotkaniu Unia Leszno – Unibax Toruń, zdobywając 11 punktów, a dwa lata później, na stadionie im. Alfreda Smoczyka zdobył 9 oczek i bonus. Jeżeli dodamy do tego obecną dyspozycję Warda, możemy spodziewać się naprawdę dobrego występu tego zawodnika.


Co sprawia, że szanse Falubazu rosną? Na pewno znaczne osłabienie Unii, jakim będzie brak Nickiego Pedersena. Duńczyk w spotkaniu z KS Toruń dostał czerwoną kartkę, która oznacza, ze w piątkowym meczu go nie zobaczymy. Z drugiej strony jednak absencja jednego zawodnika nie oznacza dramatycznego spadku szans na triumf Unii Leszno. W świetnej formie są obecnie bracia Pawliccy, dobrze prezentuje się Emil Sajfudinov, a atut własnego toru może spowodować, że któryś z pozostałych zawodników pojedzie zdecydowanie powyżej oczekiwań.


Przed nami bardzo interesujące widowisko. Rezultat będzie zapewne oscylował w okolicach remisu, prowadzenie będzie się zmieniać. Emocji nie zabraknie do ostatniego biegu, choć wydaje się, że losy punktu bonusowego są już rozstrzygnięte – w pierwszym meczu Falubaz przegrał z Unią 36:54.


Typ Sport4Fans: 47:43 dla Unii Leszno

 

 


Zobacz również
Ale finisz w PGE Ekstralidze!
13-sie-2015

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)