Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Emil Sajfutdinow przed SEC w Kumli: Będzie dobrze

Emil Sajfutdinow przed SEC w Kumli: Będzie dobrze

Żużel | 15 sierpnia 2015 14:53 | Hubert Błaszczyk
Emil Sajfutdinow wygrał 2. rundę SEC w Landshut.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Emil Sajfutdinow wygrał 2. rundę SEC w Landshut.

Emil Sajfutdinow był liderem Fogo Unii Leszno w piątkowym spotkaniu PGE Ekstraligi ze SPAR Falubazem Zielona Góra. Rosjanin wywalczył 10 punktów i bonus. Po zawodach był zadowolony ze swoich startów, ale nie miał zbyt dużo czasu, żeby nacieszyć się swoim wynikiem. Już w sobotę o 19:00 czeka go 3. runda Speedway European Championship. Sajfutdinow broni w tej serii tytułu sprzed roku.


- Na stadion przyszło dużo kibiców i czuliśmy ich wsparcie. Udało się nam wygrać, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie interesują nas problemy innych zespołów ani to komu psujemy plany. Jedziemy po swoje i oby tak było w play-offach – mówił na gorąco po meczu, Emil Sajfutdinow.


W meczu przeciwko Falubazowi leszczynianie musieli radzić sobie bez Nickiego Pedersena. Duńczyk czeka na decyzję Komisji Orzekającej Ligi. Gospodarze pokazali jednak, że potrafią zwyciężać bez swojego lidera. - Można jechać bez Nickiego Pedersena. Najważniejsza jest drużyna. Punktowaliśmy bardzo równo i każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa. Po chwili dodał: - Robiliśmy babole na torze. Przegraliśmy dwa biegi i zrobiło się nerwowo. Trzeba było się z tym pogodzić i to zaakceptować. Najważniejszy był spokój.


Sajfutdinowowi nie wyszedł ostatni wyścig. Rosjanin przegrał start i nie był w stanie dogonić bardzo szybkich tego dnia Patryka Dudka i Darcy’ego Warda. - Chciałem pojechać lepiej w ostatnim wyścigu. Źle wyszedłem ze startu i przyjechałem dopiero trzeci. Nie chciałem też zbytnio ryzykować, bo mogłem fruwać po torze i próbować jakieś szalonej akcji, ale nie czułem się wystarczająco szybki. Cieszę się z 10 punktów i bonusa.


Rosjanin skupia się na najbliższych zawodach i nie wybiega zbyt daleko w przyszłość. - W ogóle nie myślę o meczu z Wrocławiem. Przede mną dużo spotkań. Teraz koncentruję się na rundzie SEC w Kumli. Zapytany o przewidywania dotyczące 3. Rundy SEC Rosjanin nie był wylewny. – Jestem pozytywnie nastawiony. Będzie co będzie, a wierzę, że będzie dobrze! – zakończył Sajfutdinow.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)