Sport4fans.pl Żużel GKM wygrywa z KS Toruń i wciąż walczy o utrzymanie

GKM wygrywa z KS Toruń i wciąż walczy o utrzymanie

Żużel | 16 sierpnia 2015 23:15 | Mateusz Dziopa
GKM nadal w grze o utrzymanie

Tak długiego spotkania w Grudziądzu chyba nikt się nie spodziewał. Mecz był dwa razy przerywany ze względu na problemy z prądem. Mówiło się nawet o walkowerze dla torunian, ale na szczęście spotkanie zostało wznowione i dokończone. Ostatecznie GKM Grudziądz pokonał KS Toruń 49:41.

Szczęście od początku dopisywało gospodarzom. W pierwszym biegu torunianie wystartowali lepiej, jednak upadł Daniel Jeleniewski, a sędzia zarządził powtórkę w pełnej obsadzie, w której górą byli gospodarze. Kilka minut później GKM powiększył prowadzenie do 6 punktów. Plan ten gospodarze kontynuowali także po przerwie związanej z awarią prądu. Po 4.biegu na tablicy świetlnej widniał rezultat 16:8. Biegi 6 i 7 sprowadziły jednak fanów GKMu na ziemię. Najpierw Chris Holder i Adrian Miedziński pokonali Marcina Nowaka i Artioma Łagutę, a chwilę później Grigorij Łaguta i Paweł Przedpełski przywieźli za sobą Tomasza Golloba i Daniela Jeleniewskiego, doprowadzając do remisu 21:21. Sytuacja skomplikowała się torunianom po 10.biegu. Po drugiej przerwie spowodowanej brakiem prądu znów górą byli gospodarze, którzy ograli Grigorija Łagutę i wysunęli GKM na czteropunktowe prowadzenie, którego już nie oddali. W ostatnim wyścigu przewagę powiększyli Tomasz Gollob i niepokonany tego dnia Rafał Okoniewski, dając grudziądzanom cenne 2 punkty w walce o awans i zwycięstwo 49:41. Punkt bonusowy trafił do drużyny KS Toruń.

Po tym spotkaniu torunianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli Ekstraligi, a grudziądzanie pozostali w walce o utrzymanie. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej do Torunia przyjedzie Unia Tarnów, a GKM pojedzie do Zielonej Góry.