Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel GKM jest w stanie się utrzymać?

GKM jest w stanie się utrzymać?

Żużel | 17 sierpnia 2015 23:57 | Mateusz Dziopa
W Grudziądzu było ciekawie. Czas na rewanż w Zielonej Górze!
fot. M. Karczewski
W Grudziądzu było ciekawie. Czas na rewanż w Zielonej Górze!

Po spotkaniu z torunianami, GKM zachował szansę na utrzymanie w Ekstralidze. By do tego doszło trzeba pokonać w Zielonej Górze Falubaz, co wydaje się prawie niemożliwe. Jakie szanse mają więc goście?


Po niedzielnym spotkaniu z ekipą KS Toruń, GKM Grudziądz wciąż ma szansę na utrzymanie się w Ekstralidze. Aby tak się stało grudziądzanie muszą wygrać spotkanie z Falubazem w Zielonej Górze. Zadanie wydaje się bardzo trudne, jednak zielonogórzanie, którzy w tym tygodniu najprawdopodobniej stracą punkt bonusowy za mecz z torunianami, mogą mieć problemy ze zdobyczami punktowymi, bowiem ze składu wypadł Piotr Protasiewicz, a zastępujący go zawodnik, kimkolwiek by nie był, nie wniesie tyle do drużyny, co popularny „PePe”.


Nie oznacza to jednak, że GKM będzie faworytem – wręcz przeciwnie. Falubaz, któremu nagle zajrzało w oczy widmo spadku, zapewne wzniesie się na wyżyny umiejętności i stanie na głowie, by tylko utrzymać się w Ekstralidze. Grudziądzanie dodatkowo dość słabo prezentują się na wyjazdach – średnia najlepszego spośród nich, Artioma Łaguty, wynosi tylko 1,735, co delikatnie mówiąc, nie powala. Obok Rosjanina, w meczach wyjazdowych, średnią powyżej 1 punktu, utrzymują tylko Krzysztof Buczkowski i Tomasz Gollob, co nie napawa optymizmem. Z drugiej strony, gdy spojrzymy na średnie zdobycze punktowe u siebie zielonogórzan, możemy odnieść podobne wrażenie. Spośród zawodników, którzy w niedzielę pojawią się na torze, najlepiej prezentuje się Darcy Ward, ale jego średnia w Zielonej Górze (1,846) jest chyba poniżej oczekiwań. Średnie powyżej jednego oczka mają też Walasek, Jonsson i Pieszczek, więc najbliższy mecz będzie z pewnością okazją do poprawy obecnych rezultatów.


Zagadką jest Rafał Okoniewski, który świetnie zaprezentował się w spotkaniu przeciw KS Toruń, ale całego sezonu do udanych zaliczyć nie może. Podczas kluczowego spotkania, może się okazać, że to właśnie postawa tego zawodnika będzie kluczem do ewentualnej niespodzianki i triumfu grudziądzan.


Rozsądek mówi, by wskazać GKM jako drużynę niemal pewną spadku, ale grudziądzanie na pewno są w stanie nawiązać walkę z osłabionym Falubazem, choć zielonogórzanie porażki nie biorą pod uwagęi zrobią wszystko, by pozostać w Ekstralidze.

 

 


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)