Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Jacek Gajewski: „Mecz z Tarnowem to nie będzie spacer”

Jacek Gajewski: „Mecz z Tarnowem to nie będzie spacer”

Żużel | 22 sierpnia 2015 11:59 | Mateusz Dziopa
Jacek Gajewski liczy na uniknięcie Unii Leszno w play-offach
fot. Flickr Jacka Gajewskiego
Jacek Gajewski liczy na uniknięcie Unii Leszno w play-offach

Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej Ekstraligi KS Toruń ma zapewniony udział w fazie play-off. Na tym jednak ambicje torunian się nie kończą. Najbliższym celem jest pokonanie Unii Tarnów i uniknięcie Unii Leszno w play-offach, o czym mówi menedżer drużyny, Jacek Gajewski.


Mateusz Dziopa: Torunianie są w play-offach, zeszła presja?


Jacek Gajewski: Na pewno, bo to był cel, który sobie przed sezonem stawialiśmy i został on osiągnięty, ale nie chcemy wejść do tych play-offów z czwartego miejsca. Mamy chęć i możliwości, by zamienić je nawet na drugie i taki jest cel tego meczu z Tarnowem w Toruniu, by wygrać za trzy punkty i skoczyć wyżej w tabeli.


Mateusz Dziopa:
No i chyba też uniknięcie Unii Leszno, która w tym sezonie prezentuje naprawdę dobrą dyspozycję


Jacek Gajewski:
Też, bo to jest drużyna, która wygrywa rundę zasadniczą z dużą przewagą, tylko dwa mecze przegrane w tej części, więc bardzo dobrze jadą. Zobaczymy, to, że wygrali rundę zasadniczą nie przesądza sprawy, że są już Mistrzami Polski, bo jeszcze wiele różnych rzeczy może się w play-offach zdarzyć. My w każdym bądź razie chcielibyśmy pojechać z wyższej pozycji, trafić na kogoś innego niż Leszno i też mieć ten handicap, bo jeżeli z wyższego miejsca awansujemy to ewentualnie przy dwumeczu w półfinale, gdzie zakończyłoby się to remisowo, to wtedy wyższe miejsce sprawiłoby, że my bylibyśmy drużyną, która przeszłaby do kolejnej rundy.


Mateusz Dziopa: Tarnowianie nie czują się najlepiej na torze w Toruniu. Czy między innymi w tym upatruje Pan szanse na triumf?


Jacek Gajewski: Zdarzały się mecze, że i Kołodziej, Vaculik i Bjerre bardzo dobrze tu, w Toruniu wypadali, także ja bym nie podchodził zbyt pewnie i spokojnie, że oni tutaj nie potrafią jeździć. W przeszłości tym zawodnikom zdarzały się bardzo dobre występy, więc nie przesądzałbym sprawy o tym, że to będzie dla nas spacer, bo niektórzy zawodnicy z Tarnowa mieli w przeszłości trudności na MotoArenie.


Mateusz Dziopa: Kibice martwią się trochę słabszą dyspozycją Jasona Doyle’a. Jak Pan ocenia ostatnią postawę Australijczyka?


Jacek Gajewski: Słabiej jeździ w stosunku do tego, do czego nas przyzwyczaił. Te ostatnie mecze nie były najlepsze w jego wykonaniu. Główną przyczynę widzę w tym, że ma zbyt wiele startów, zbyt wiele imprez w ostatnim czasie, w których startuje i to sprawia, że jest zmęczony, że fizycznie jego dyspozycja nie jest najlepsza i niestety to się przekłada na jego punkty, których w kilku meczach nam zabrakło.

 

 


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)