Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Ostatnia niedziela z rundą zasadniczą

Ostatnia niedziela z rundą zasadniczą

Żużel | 23 sierpnia 2015 13:51 | Mateusz Dziopa
Przed nami ostatnia niedziela z rundą zasadniczą
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Przed nami ostatnia niedziela z rundą zasadniczą

Przed nami ostatnia niedziela z rundą zasadniczą w polskich ligach żużla. Emocji nie zbraknie, bowiem na każdym poziomie czeka nas zacięte spotkanie. Walki do ostatniego biegu nie powinno zabraknąć m.in. w Pile, Krakowie i Rzeszowie.


g. 17 Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław
Unia w tym momencie rozdaje karty. Jeżeli leszczynianie przegrają ze Spartą, unikną jej w półfinale, jednak w tej formie podopieczni Adama Skórnickiego nie boją się nikogo i z pewnością będą chcieli pokazać to w tym spotkaniu. Wrocławianie natomiast liczą na cenne punkty, dzięki którym uniknęliby Unii w play-offach. Faworytem oczywiście gospodarze, choć o punkt bonusowy może być im trudno, bowiem w stolicy Dolnego Śląska triumfowali podopieczni Piotra Barona 57:32.
Typ Sport4Fans: 53:37


g. 17 KS Toruń – Unia Tarnów
Tarnowianie nie przepadają za toruńskim owalem, ale jak podkreśla Jacek Gajewski, nie można jednoznacznie stwierdzić, że należy oczekiwać jednostronnego widowiska. Obu ekipom zależy na tym, by w play-offach uniknąć leszczynian, którzy prezentują dobrą formę w tym sezonie. Walka o 3 punkty zapowiada się ciekawie, bowiem w pierwszym spotkaniu tarnowianie triumfowali 50:40.
Typ Sport4Fans: 52:38


g. 19.30 SPAR Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM Grudziądz

Stracony punkt bonusowy sprawił, że zielonogórzanie nagle, z pozycji kandydata do udziału w play-offach, spadli do pozycji do spadku. Utrzymanie jest bardzo blisko – wystarczy pokonać GKM Grudziądz, by pozostał w Ekstralidze, jednak rywale nie składają broni – po triumfie z KS Toruń, grudziądzanie mają nadal szanse na pozostanie w elicie, ale niedzielne starcie muszą wygrać.
Typ Sport4Fans: 51:39


g. 19.30 PGE Stal Rzeszów – MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów
Kolejny mecz z serii pt. „walka o pozostanie w Ekstralidze”. Stawką spotkania dwóch Stali jest utrzymanie. Wszystko w rękach obu ekip, muszą wygrać, nie patrząc na rywali. Faworytem wydają się gospodarze, jednak goście potrafią jeździć na rzeszowskim owalu. Szykuje się prawdziwy horror z rozstrzygnięciem w ostatnim biegu.
Typ Sport4Fans: 47:43


g. 13.45 Speedway Wanda Instal Kraków – Orzeł Łódź

Obie ekipy kończą tym meczem sezon, bowiem na miejsce w play-offach nie mają już szans. Orzeł, pomimo trudności związanych z urazami, walczył o każdy punkt do końca, a Wanda, która była przed sezonem wskazywana jako kandydat do spadku, spisała się powyżej oczekiwań i pozostanie w Nice Polskiej Lidze. Obie drużyny z pewnością będą chciały pożegnać się z kibicami zwycięstwem, więc czeka nas interesujące, krakowsko-łódzkie widowisko na koniec sezonu.
Typ Sport4Fans: 48:42


g. 17.15 Lokomotiv Daugavpils – ŻKS ROW Rybnik
Hit na koniec rundy zasadniczej w Nice Polskiej Lidze. Stawką pojedynku jest wygrana w tej części rozgrywek i pojedynek w półfinale z teoretycznie najsłabszą z czwórki Polonią Bydgoszcz. Faworytem wydaje się być, świetnie jeżdżący u siebie, Lokomotiv, jednak ROW w tym sezonie prezentuje się znakomicie i z pewnością będzie chciał utrzeć nosa Łotyszom.
Typ Sport4Fans: 52:38


g. 18 MDM Komputer Dreier ŻKS Ostrovia – Łączyńscy – Carbon Start Gniezno
Ten sezon dla Startu można określić mianem katastrofy. Drużyna nie wygrała w lidze ani razu i dziś pożegna się z tym szczeblem rozgrywek. Ostrovia z kolei pojedzie w play-offach, a to spotkanie może potraktować jako trening przed kluczowymi spotkaniami.
Typ Sport4Fans: 64:26


g. 15 Kolejarz Intermarche Rawicz – KSM Krosno
Kolejarz w tym sezonie przegrał wszystkie spotkania i kończy sezon. Krosno już czeka na play-offy, a zakończenie rundy zasadniczej będzie chciało uczcić wysoką wygraną na wyjeździe.
Typ Sport4Fans: 41:49


g. 17.30 Polonia Piła – Wybrzeże Gdańsk
Mecz o pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Ciężko w nim wskazać faworyta, choć bliżej triumfu w dwumeczu jest drużyna z Gdańska, która dość znacznie pokonała u siebie Polonię. Ten rezultat nie stawia jej jednak na pozycji faworyta w niedzielnym pojedynku, choć spotkanie będzie bardzo zacięte.
Typ Sport4Fans: 47:43

 

 Kategoria: Żużel
Komentarze (0)