Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Koniec kariery Darcy'ego Warda? Przerwany rdzeń kręgowy Australijczyka!

Koniec kariery Darcy'ego Warda? Przerwany rdzeń kręgowy Australijczyka!

Żużel | 23 sierpnia 2015 23:58 | Dominik Ciarkowski
Darcy Ward
fot. Wojciech Tarchalski / Superstar.com.pl
Darcy Ward

Do tragicznego upadku Darcy'ego Warda doszło w 15 wyścigu spotkania pomiędzy SPAR Falubazem Zielona Góra a MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Dwukrotny IMŚJ zawadził o tylne koło Artioma Łaguty, nie opanował motocykla i z dużym impetem uderzył plecami w drewnianą bandę.

 

Do poszkodowanego najpierw podbiegły służby medyczne, zaraz po nich na wjechała karetka, która szybko zabrała Darcy'ego do szpitala. Pierwsze informacje były jednak szokująće. - Badanie tomografem wykazało, że u Warda doszło do przerwania rdzenia kręgowego. Chodzi o odcinek, który odpowiada za dolne partie ciała. 

Sam menadżer SPAR Falubazu Zielona Góra prosi o modlitwę za Australijczyka. - Tragedia, po prostu brak słów. Prośba do wszystkich wierzących osób: módlcie się o jego zdrowie. To są rzeczy dość intymne i nie chciałbym mówić o tym wszystkim na forum. Po upadku Darcy był przytomny, komunikował się. W tej chwili kontakt jest utrudniony ze względu na podane mu silne leki przeciwbólowe. Operacja potrwa pewnie dobre kilka godzin - mówił Jacek Frątczak.

 

 

 

 

Pozostaje nam tylko łączyć się z Darcym modlitwą. Nic innego tu niestety nie jest w stanie pomóc. Sam Krzysztof Cegielski przekonuje. - Ja byłem w o tyle lepszej sytuacji, że nie miałem przerwanego kręgu. Dla Darcy'ego byłaby lepsza sytuacja, gdyby przerwanie było w niższej wysokości. W sumie bardzo przykra sprawa - powiedział komentator nc+ dla Przeglądu Sportowego.

 

Nie ma odpowiednich słów, żeby określić, to co się stało... Po prostu trzymaj się Darcy!

 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)