Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Porsing znów zawiódł. Wymówki? Zmęczenie, stres, brak czasu na przygotowania.

Porsing znów zawiódł. Wymówki? Zmęczenie, stres, brak czasu na przygotowania.

Żużel | 12 września 2015 02:28 | Hubert Błaszczyk
Nicklas Porsing znów zawiódł.
fot. Jakub Janecki
Nicklas Porsing znów zawiódł.

Nicklas Porsing ponownie zawiódł trenera Marka Cieślaka, kibiców i włodarzy ostrowskiego klubu. Duńczyk półfinał play-off przeciwko ŻKS-owi ROW Rybnik zakończył bez punktów. Całkiem prawdopodobne, że w Rybniku zastąpi go Scott Nicholls, do którego tuż po piątkowych zawodach zatelefonował szkoleniowiec Ostrovii.


Porsing ze swojego zupełnie bezbarwnego występu próbował tłumaczyć się jeszcze w trakcie meczu na Twitterze. – Wczoraj 14 punktów, dzisiaj pierdolone nic… 3 wymówki: zmęczony, zestresowany i bez czasu na odpowiednie przygotowanie – napisał Duńczyk.


Nicklas Porsing dokonując takich wpisów musi sobie zadać jedno bardzo ważne pytanie: czy jestem profesjonalistą? Jeśli tak, to Duńczyk wszelkie wymówki powinien pozostawić dla siebie i skupić się na rozwiązaniu swoich problemów. Owszem, każdy zawodnik może mieć słabszy dzień, ale u Skandynawa to nie wypadek przy pracy. To efekt złych decyzji, które zaczął podejmować już podczas okresu przygotowawczego.


Porsing wziął sobie na głowę zbyt wiele. Podpisał kontrakty w kilku ligach i teraz przez to cierpi. Ciągłe podróże wpływają na zmęczenie organizmu. Właśnie z tego powodu z jazdy na Wyspach Brytyjskich zrezygnował jego rodak – Mikkel Michelsen. Teraz zbiera plony swojej decyzji. W Ostrowie po piątkowym meczu był jednym z bohaterów. Porsing gdzieś w trzecim szeregu – zestresowany i zawstydzony swoim słabym występem.


W niedzielnym spotkaniu w Rybniku Duńczyka może zabraknąć. Tuż po zakończeniu piątkowego pojedynku Marek Cieślak wykonał telefon do Scotta Nichollsa. Teraz piłeczka jest po stronie Brytyjczyka. Obu Panom w tym sezonie nie było po drodze. Czy Nicholls zapomni o niesnaskach i wspomoże Ostrovię w Rybniku?


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
Kategoria: Żużel
Komentarze (0)