Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Rune Holta: Powinniśmy mieć czas na schłodzenie silnika

Rune Holta: Powinniśmy mieć czas na schłodzenie silnika

Żużel | 29 września 2015 17:07 | Hubert Błaszczyk
Rune Holta
fot. Jakub Janecki
Rune Holta

Rune Holta jeździł fantastycznie w fazie play-off. Norweg z polskim paszportem nie zawiódł w żadnym z czterech spotkań. W decydującym pojedynku z Lokomotivem Daugavpils wywalczył 12 punktów. Trzeba jednak pamiętać, żeby najlepszy zawodnik Ostrovii zanotował defekt na prowadzeniu w ósmym wyścigu.


- Wszystko było przeciwko nam od początku. Nie wiem nawet co powiedzieć. Było bardzo trudno od pierwszego wyścigu. Doszły jeszcze problemy z nieszczęsną taśmą, kiedy sędzia powtarzał wyścigu, chociaż my ukończyliśmy cztery okrążenia! To zabrało mi dużo energii, mocy silnikowi i w konsekwencji zakończyło jego żywot. Miałem kilka biegów po sobie i on nie wytrzymał, stąd mój defekt na pierwszej pozycji. Mogę za to tylko podziękować sędziemu, który nie dawał nam wystarczająco czasu na odpoczynek i zarządzał zbyt szybko powtórki. Takie rzeczy nie mogą zdarzać się w finałach. Powinniśmy mieć chociaż czas na schłodzenie silnika – powiedział po meczu najlepszy zawodnik Ostrovii.


Po meczu krajowi zawodnicy Ostrovii narzekali, że tor był inny niż na treningu. Holta twierdzi, że nie należy stosować takich wymówek. - Nie sądzę, że powinniśmy narzekać na tor. Myślę, że on był w zasadzie podobny do tego na ostatnim meczu. Nawierzchnia jest taka sama dla czterech zawodników. Daugavpils było lepszym zespołem i zasłużyło na zwycięstwo – przyznał szczerze Holta.


Norweg w fazie play-off był piekielnie szybki. W finałach toczył świetne pojedynki z Antonio Lindbackiem, z którym ma dobre stosunki i lubi się ścigać. - Zawsze mamy dobre pojedynki z Antonio. On zawsze zostawia ci miejsce, żebyś mógł wykonać atak. Jest zawodnikiem, który jeździ fair. W Ostrowie był piekielnie szybki i on oraz jego drużyna zasłużyli na taki wynik.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
Kategoria: Żużel
Komentarze (0)