Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Grand Prix na Narodowym 14 maja. Będzie rekompensata dla kibiców!

Grand Prix na Narodowym 14 maja. Będzie rekompensata dla kibiców!

Żużel | 08 paździenika 2015 14:23 | Hubert Błaszczyk
Grand Prix na Stadionie Narodowym odbędzie się 14 maja o 19:00.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Grand Prix na Stadionie Narodowym odbędzie się 14 maja o 19:00.

14 maja odbędzie się druga edycja Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie. Andrzej Witkowski i Ole Olsen zapewniają, że wyciągnęli wnioski z pierwszych zawodów, które zakończyły się skandalem. Prezes Polskiego Związku Motorowego w ramach zadośćuczynienia przygotował dla fanów, którzy pojawili się na pierwszym GP w Warszawie specjalną ofertę, obejmującą również spotkanie pomiędzy Polską a Resztą Świata. Będzie ono miało miejsce dzień później o godzinie 14:00. W pakiecie będzie też darmowy program zawodów na oba wydarzenia.


- Warszawa w połowie maja 2016 roku stanie się centrum światowego żużla. Jest mi niezmiernie miło, że partnerzy, którzy nam pomagali w tegorocznej edycji ponownie nam zaufali – rozpoczął swoje przemówienie Witkowski. - Nie uciekniemy od oceny tego co stało się w pierwszej edycji. Mamy pełną świadomość rozczarowania, nasze odczucia są podobne. Dokładnie przenalizowaliśmy co się stało, wyciągnęliśmy daleko idące wnioski. Zgubiła nas rutyna w przygotowaniu samego Grand Prix i toru. Czas był zbyt krótki w stosunku do warunków pogodowych. Kwiecień był wyjątkowo zimny, a temperatura od 15 do 18 kwietnia wynosiła zaledwie 5 stopni. Brak rezerwowej taśmy spowodował, że rozczarowanie było uzasadnione – tłumaczył prezes Polskiego Związku Motorowego.


Z nieudanego Grand Prix zostały wyciągnięte wnioski. Tor będzie dłuższy i ciekawszy dla kibiców. Jego przygotowanie ma być bardziej kompleksowe, a nawierzchnia już jest w Warszawie. Ponadto do dyspozycji organizatorów będą trzy maszyny startowe. – Po analizie zwróciliśmy się do Ole Olsena, przedstawiciela firmy SpeedSport i nasze wnioski okazały się podobne. Ustaliliśmy, że w przyszłym roku przeznaczymy 9 dni na przygotowanie toru. Po drugie materiał jest już w Warszawie. Chcemy zrobić test-mecz dla juniorów już we wtorek, przed oficjalnym oddaniem toru przez FIM. Wnieśliśmy aneks do umowy – będą dwie maszyny startowe, a trzecia klubowa będzie w zanadrzu PZMot. Budowę toru będzie nadzorować komisja złożona z trenerów i toromistrzów. Jesteśmy przekonani, że miesiąc później będzie cieplej i przygotujemy tor, który usatysfakcjonuje zawodników oraz kibiców. Dajemy gwarancję z Ole Olsenem, że będzie to tor o jakim zawodnicy i kibice marzą – obiecywał Witkowski.


Co na temat kwietniowej wpadki miał do powiedzenia główny zainteresowany – Ole Olsen? - Chcę powiedzieć, że to co wydarzyło się w kwietniu złamało również moje serce. Byłem bardzo rozczarowany, że nie mogło odbyć się ostatnie 11 wyścigów. Mam dużo szacunku do polskich kibiców, ale musimy iść do przodu. Chcę podkreślić zaangażowanie polskich fanów i mam nadzieję, że dzięki tym wartościom przyszłoroczne Grand Prix będzie niepowtarzalne. Budujemy tory tymczasowe zawsze w ten sam sposób. Jestem pewien, że tym razem również się uda – mówił Duńczyk. Po chwili zapytany czy ma coś do dodania odparł. - Sam nie mogłem uwierzyć w to co się stało. Był to dla mnie wielki szok. Przykre było również pożegnanie Tomasza Golloba. On na to nie zasłużył – zakończył. Słowa przepraszam z ust Olsena dziennikarze ani działacze Polskiego Związku Motorowego jednak nie usłyszeli.


Prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski przygotował dla rozczarowanych kibiców zadośćuczynienie. W jego ramach fani, którzy nabyli wejściówki na tegoroczne zawody będą mogli kupić bilety na następny turniej po preferencyjnych cenach. Dodatkowo otrzymają program zawodów i zaproszenie na mecz Polska – Reszta Świata. Czy to usatysfakcjonuje ludzi, którzy przeżyli ogromne rozczarowanie? - Bilety będą po tej samej cenie, co w roku bieżącym dla kibiców, którzy byli przed rokiem. Obok biletu na Grand Prix zapraszamy na 15 maja o godzinie 14. Odbędzie się wtedy mecz żużlowy Polska – Reszta Świata. Każdy otrzyma darmową wejściówkę i program na Grand Prix. Mam nadzieję, że kibice skorzystają z zakupu biletów na te dwa ważne wydarzenia w sporcie żużlowym – dodał Witkowski.


Wiadomo, że w majowych zawodach na pewno wystartują Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik, którzy awans do Grand Prix wywalczyli w tegorocznych eliminacjach. Ich zwieńczeniem był turniej w Rybniku, gdzie Polacy znaleźli się w pierwszej trójce. - To będzie nasz pierwszy rok w Grand Prix. Zasłużyliśmy sobie na to z Bartkiem. Przeszliśmy wszystkie eliminacje i daliśmy radę. Myślę, że jadąc jako dzika karta lub rezerwowy pokazaliśmy już, że sprawdzimy się w tych zawodach – mówił Pawlicki. Zmarzlik dodał, że przede wszystkim będą walczyć z innymi rywalami, ale są to zawody indywidualne. - Myślę, że będziemy rywalizować z innymi, a nie z sobą. Na pewno nie będziemy sobie specjalnie przeszkadzać, choć trzeba pamiętać, że jest to turniej indywidualny.

 


Sprzedaż biletów będzie prowadzona dwuetapowo i rozpocznie się już 19.10.2015.

 

Bilety na zawody do nabycia na: www.kupbilet.pl. Ponadto bilety do nabycia w punktach sprzedaży bezpośredniej.

I ETAP
PAKIET: SGP + Polska-Reszta Świata + program gratis
TYLKO dla osób, które brały udział w LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland 18.04.2015

KAT. I 49 PLN
KAT. II 59 PLN
KAT. III 69 PLN
KAT. IV 79 PLN
KAT. V 79 PLN
KAT. VI 89 PLN
KAT. VII 99 PLN
VIP SILVER 500 PLN
VIP GOLD 850 PLN
BILETY DO NABYCIA OD 19 DO 26 PAŹDZIERNIKA 2015

II ETAP
PAKIET: SGP + Polska-Reszta Świata

Sprzedaż otwarta LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland 2016 i Polska – Reszta Świata

KAT. I 79 PLN
KAT. II 89 PLN
KAT. III 99 PLN
KAT. IV 109 PLN
KAT. V 109 PLN
KAT. VI 119 PLN
KAT. VII 129 PLN
VIP SILVER 530 PLN
VIP GOLD 1030 PLN
BILETY DO NABYCIA OD 26 PAŹDZIERNIKA 2015

II ETAP
LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland 2016

Sprzedaż otwarta LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland 2016
KAT. I 49 PLN
KAT. II 59 PLN
KAT. III 69 PLN
KAT. IV 79 PLN
KAT. V 79 PLN
KAT. VI 89 PLN
KAT. VII 99 PLN
VIP SILVER 500 PLN
VIP GOLD 1000 PLN
BILETY DO NABYCIA OD 26 PAŹDZIERNIKA 2015


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)