Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel I i II liga połączona. Opole i Rawicz na specjalnych zasadach

I i II liga połączona. Opole i Rawicz na specjalnych zasadach

Żużel | 07 stycznia 2016 11:03 | Hubert Błaszczyk
W Rawiczu znów zawarczą motocykle.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
W Rawiczu znów zawarczą motocykle.

W czwartkowy poranek Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała komunikat, z którego wynika, że pierwsza i druga liga zostaną połączone. 11 drużyn odjedzie ze sobą mecz i rewanż. Na specjalnych zasadach w lidze wystąpią drużyny z Opola i Rawicza. Odjadą one tylko spotkania u siebie. Wyjątkiem będzie dwumecz między obiema ekipami.

 

Rozwiązanie wypracowane przez GKSŻ, Nice i TVP oraz kluby jest optymalne. Każdy klub, który wystąpi w Nice PLŻ na normalnych zasadach odjedzie 18 spotkań. Nikt nie skończy sezonu w sierpniu, to podstawowa zaleta. Pierwsza i druga drużyna odjadą spotkanie finałowe. Można dyskutować czy to dobre rozwiązanie. Na pewno bardziej emocjonujące.

 

Kluby z Opola i Rawicza w Nice PLŻ pojadą na specjalnych zasadach, które w zasadzie już na początku eliminują je z walki o jakiekolwiek cele. Utrzymanie wywalczy osiem najlepszych zespołów. Jadąc tylko spotkania u siebie i dwumecz między sobą pozostanie w lidze jest niemal niemożliwe. Kolejarz i Hawi Racing Team zyskują produkt, który będzie można dobrze sprzedać, ale na tym plusy się kończą. Kibic przychodzi na drużynę, wynik, idoli, rozpoznawalne gwiazdy. Trudno liczyć na pokaźną publikę, jeśli od początku jedzie się o pietruszkę.

 

Oby czwartkowe ustalenia okazały się ostateczne. Już słychać bowiem głosy, że do ligi dołączyć chcą kluby z Ostrowa Wielkopolskiego i Lublina. Za chwilę obudzi się Gniezno. Co w takim wypadku? Nie ma salomonowego rozwiązania. Zasady były przejrzyste dla wszystkich. Miałeś długi, spóźniłeś się z wnioskiem licencyjnym – nie jedziesz w lidze. To nie przedszkole, to zawodowy sport.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)