Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Tarcza EL rozpocznie sezon na Wyspach. Pszczoły bez Kasprzaka!

Tarcza EL rozpocznie sezon na Wyspach. Pszczoły bez Kasprzaka!

Żużel | 16 marca 2016 16:06 | Hubert Błaszczyk
Krzysztof Kasprzak doznał kontuzji na początku sezonu.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Krzysztof Kasprzak doznał kontuzji na początku sezonu.

Mecz o Tarczę Elite League oficjalnie zainauguruje sezon żużlowy. W dwumeczu o to prestiżowe trofeum zmierzą się ekipy Coventry Bees i Poole Pirates. W spotkaniu miało wystąpić trzech Polaków, ale ostatecznie wystartuje tylko dwóch. Krzysztof Kasprzak odpoczywa po upadku w Ben Fund Bonanza. 

 

Zawodnicy na Wyspach Brytyjskich ścigali się już w miniony weekend. W sobotę odbył się turniej Ben Fund Bonanza, a dzień później żużlowcy ścigali się w Testimonialu Ulricha Ostergaarda. W tych drugich zawodach błysnął zawodnik Piratów, Krzysztof Buczkowski, który do ścigania w Elite League wraca po rocznej przerwie.

 

Z przedsezonowych startów nie należy wyciągać daleko idących wniosków. Część zawodników testuje nowe rozwiązania, inni dopiero wjeżdżają się w sezon i nie chcą ryzykować kontuzji. Pech dopadł Krzysztofa Kasprzaka. Zawodnik Coventry Bees w drugim starcie podczas Ben Fund Bonanza doznał urazu obojczyka. Przez chwilę było podejrzenie złamania, ale ostatecznie pauza KK-eja potrwa krócej. – Krzysztof jest pod opieką fizjoterapeutów i wróci do składu w piątek. Chcemy rozpocząć dobrze sezon u siebie, dlatego w środę damy odpocząć Krzysztofowi i zastosujemy za niego zastępstwo zawodnika. Czterech zawodników dostanie szanse dodatkowego startu, w tym momencie sezonu ma to dla nas większy sens niż korzystanie z gościa – powiedział promotor Pszczół, Mick Horton.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Poole, rewanż w piątek w Coventry. Faworytem starcia są Piraci, których bukmacherzy uważają za głównych kandydatów do tytułu w rozgrywkach ligowych. Za postawione 100 złotych na zespół Krzysztofa Buczkowskiego otrzymamy 190 złotych.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)