Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Chris Holder: W Europie mogłem się lepiej przygotować

Chris Holder: W Europie mogłem się lepiej przygotować

Żużel | 31 marca 2016 09:59 | Redakcja
Chris Holder do sezonu przygotowywał się w Europie.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Chris Holder do sezonu przygotowywał się w Europie.

- Zdecydowanie, pozostanie w zimę w Europie pozwoliło mi lepiej przygotować się do sezonu. Ogarnięcie wszystkich spraw, będąc w Australii jest niezwykle trudne, ponieważ wszystko dzieje się tu, w Europie. Będąc tu, na miejscu, mam nad wszystkim kontrolę. Ja po prostu chcę być w dobrej formie i dobrze zacząć sezon - mówi przed pierwszymi oficjalnymi zawodami w tym sezonie, Chris Holder.

 

Chris, co sądzisz o nowej formule, nowej idei Speedway Best Pairs?


- Myślę, że nowa formuła jest bardzo dobra. Pozwala zaangażować się sponsorom. Wielu z nich sponsoruje świetnych zawodników. Do tej pory, w przypadku zespołów narodowych, ciężko było utrzymać najlepszy skład przez cały cykl. Teraz mamy najlepszych zawodników, więc zawody będą jeszcze lepsze niż wcześniej.


Wiele osób uważa, że Monster Energy Team jest faworytem toruńskich zawodów. Zgadzasz się z tym stwierdzeniem?


- Nasz team jest naprawdę bardzo mocny. Jeżdżę w tych barwach już od ośmiu sezonów, Paweł Przedpełski też jest w Toruniu bardzo długo, więc zna świetnie obiekt. Zostaliśmy wzmocnieni jeszcze Gregiem Hancockiem. Myślę więc, że mamy jeden z najsilniejszych teamów w stawce.

 

Można zaryzykować tezę, że wygracie w Toruniu?

 

- Ciężko powiedzieć. W zawodach wystąpi wielu fantastycznych zawodników, w konfiguracji, której wcześniej nie widzieliśmy. To będzie naprawdę ciekawe doświadczenie. Będziemy współpracować z kolegami z teamu, żeby osiągnąć w Toruniu jak najlepszy wynik. Tylko kooperacja może przynieść nam korzyści, ale akurat o to się nie martwię.


Do zbliżającego się sezonu żużlowego przygotowywałeś się w Europie, a nie jak dotąd, w Australii. Czy to oznacza, że lepiej wejdziesz w sezon?


- Zdecydowanie, pozostanie w zimę w Europie pozwoliło mi lepiej przygotować się do sezonu. Ogarnięcie wszystkich spraw, będąc w Australii jest niezwykle trudne, ponieważ wszystko dzieje się tu, w Europie. Będąc tu, na miejscu, mam nad wszystkim kontrolę. Ja po prostu chcę być w dobrej formie i dobrze zacząć sezon. Nie miałem wielu spotkań w Australii, przez co ryzyko kontuzji było zdecydowanie mniejsze. To prawdopodobnie pierwszy raz od kilku lat, kiedy przyjeżdżam w pełni sił i w pełni zdrowy. Chcę to wykorzystać!


Kolejny raz będziesz reprezentował Get Well Toruń. W tym sezonie stać Was na lepsze miejsce, niż w ubiegłym roku?


- Dokonaliśmy przed rozgrywkami dwóch znaczących wzmocnień. Greg Hancock i Martin Vaculik na pewno pomogą nam osiągnąć lepszy wynik. Będziemy świetnie współpracować i myślę, że to będzie dla nas dobry sezon.


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)