Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Patryk Dudek z dziką kartą w Warszawie

Patryk Dudek z dziką kartą w Warszawie

Żużel | 20 kwietnia 2016 14:05 | Hubert Błaszczyk
Patryk Dudek
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Patryk Dudek

Patryk Dudek wystąpi z dziką kartą w Grand Prix Polski, które zostanie rozegrane 14 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Żużlowiec Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra będzie czwartym Polakiem w szesnastoosobowej stawce. Stałymi uczestnikami cyklu Grand Prix są Maciej Janowski, Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik.

 

O starcie Dudka w stolicy poinformował prezes PZM, Andrzej Witkowski. – Mogliśmy ubiegać się o dziką kartę, ale mamy trzech stałych uczestników w Grand Prix i nie było o to łatwo. Jest to swego rodzaju prezent dla kibiców za kredyt zaufania, którym nas obdarzyli. Patryk Dudek wystartuje z dziką kartą, a rezerwowymi będą Paweł Przedpełski i Maksym Drabik.

 

Wybór „dzikiej karty” na warszawskie zawody nie był łatwy. Zawodnicy mają za sobą niewiele startów i trudno ocenić miarodajną formę zawodników. Włodarze PZM zarekomendowali kandydaturę Patryka Dudka, który wygrał prestiżowy Memoriał im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. Słabo spisał się w jedynym meczu ligowym przeciwko Get Well Toruń, w którym zdobył 6 punktów w 7 startach. - Występem będę stresować się dopiero za miesiąc. Jestem po prostu zadowolony – mówił na gorąco.

 

Poważnym kontrkandydatem Dudka był Paweł Przedpełski. 21-latek świetnie spisał się w krajowych eliminacjach do IMŚJ w Ostrowie Wielkopolskim, które wygrał z kompletem punktów. Udanie pojechał też przeciwko drużynie Dudka, zdobywając 10 punktów i bonus. Ostatecznie w Warszawie będzie pierwszym rezerwowym.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)