Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Mistrz świata najlepszy na Narodowym. Polacy poza finałem!

Mistrz świata najlepszy na Narodowym. Polacy poza finałem!

Żużel | 14 maja 2016 21:55 | Hubert Błaszczyk
Tai Woffinden
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Tai Woffinden

Zwycięstwem Taia Woffindena zakończyło się sobotnie Grand Prix Polski. Anglik pozostawił w pokonanym polu Grega Hancocka i Mateja Zagara. Najlepsi z Polaków – Bartosz Zmrazlik i Maciej Janowski odpadli w półfinale.

 

Turniej na PGE Narodowym okazał się sporym sukcesem. Na trybunach zasiadł niemal komplet publiczności, a na torze nie brakowało walki. Wpadek nie było. Nieco więcej można było oczekiwać po występie Polaków, ale każdy z nich podczas zawodów zmagał się ze swoimi problemami.

 

Największym pechowcem był Piotr Pawlicki. Zawodnik leszczyńskiej Unii trzykrotnie zapoznawał się z torem na Stadionie Narodowym. Wydawało się, że Piter po trzecim swoim starcie wycofa się z zawodów. Były Indywidualny Mistrz Świata Juniorów walczył jednak do końca. Klasyfikacji punktowej nie zwojował, ale zasłużył sobie na ogromny szacunek.

 

Świetnie w fazie zasadniczej spisywał się Bartosz Zmarzlik. Polak był szybki i gdyby nie wykluczenie za ostry atak na Piotra Pawlickiego, to wygrałby ex-aequo z Fredrikiem Lindgrenem rundę zasadniczą. Przed półfinałami wybrał złe pole. To zemściło się w decydującej fazie, bo żużlowiec gorzowskiej Stali przegrał start i nie nawiązał walki z rywalami. Podobnie wyglądał bieg półfinałowy Janowskiego, który na dystansie zdołał jeszcze ograć Lindgrena.

 

Zbyt późno odpowiednie przełożenia znalazł Patryk Dudek. Debiutujący w zawodach Grand Prix zawodnik po trzech seriach startów miał zaledwie trzy punkty na koncie. W drugiej fazie turnieju wygrał wyścig i przywiózł do mety dwa punkty. Jego dorobek nie wystarczył jednak na udział w półfinałach.

 

W klasyfikacji generalnej z 26 punktami prowadzi Chris Holder. Maciej Janowski traci do Australijczyka sześć punktów, a Bartosz Zmarazlik osiem „oczek”. Dopiero 14 w klasyfikacji generalnej jest Piotr Pawlicki.

 

Sobotnie Grand Prix nie kończy emocji na PGE Narodowym. W niedzielę zostanie rozegrany mecz towarzyski pomiędzy Polską a Resztą Świata, który powinien przynieść nie mniejsze emocje.
 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)