Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Znamy plany żużlowej reprezentacji. „Chcemy zbudować wielką widownię"

Znamy plany żużlowej reprezentacji. „Chcemy zbudować wielką widownię"

Żużel | 15 maja 2016 14:17 | Redakcja
Piotra Pawlickiego (P) i kolegów będziemy oglądać w TVP/
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Piotra Pawlickiego (P) i kolegów będziemy oglądać w TVP/

W niedzielę w Warszawie, na PGE Narodowym, tuż przed meczem Polska – Reszta Świata odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono plany Żużlowej Reprezentacji Polski na najbliższe trzy lata oraz nowego partnera kadry.


Na początek głos zabrał Wiceprezes ds. Motocyklowych oraz Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego, Michał Sikora, który opowiedział o starciu na PGE Narodowym . - Mamy wielką okazję zobaczyć Żużlową Reprezentację Polski na PGE Narodowym. Niewiele reprezentacji ma przyjemność tutaj startować, dlatego będzie to na pewno wielka uczta zarówno dla zawodników, jak i dla wszystkich kibiców. Dzisiejszej imprezie towarzyszy splendor ambasadorów sportu, którzy zasiądą na trybunach. Kolejna sprawa to Tomasz Gollob, dla którego dzisiejszy mecz będzie oficjalnym pożegnaniem z kadrą narodową. Dzisiaj symbolicznie pożegnamy się z nim jako kadrowicze.


Następnie poinformowano o podpisaniu umowy pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym, a firmą One Sport. Umowa, na mocy której One Sport zostaje partnerem Żużlowej Reprezentacji Polski obowiązywać będzie przez najbliższe trzy lata.


- Nawiązaliśmy współpracę z Polskim Związkiem Motorowym jak i TVP. To jakby nasz powrót do korzeni. Od tego rozpoczynaliśmy naszą przygodę z żużlem. Podpisaliśmy umowę na trzy lata. Dziękujemy za zaufanie i wierzymy, że poziom marketingowy i promocyjny kadry Polski będzie na najwyższym poziomie - powiedział Karol Lejman, Prezes Zarządu One Sport.


- To dla mnie zaszczyt, że mogę patronować cyklowi meczów polskiej reprezentacji. Bardzo się cieszę, bo żużel to polski sport narodowy. Myślę, że speedway ma wciąż wielkie możliwości. To, że w Polsce odbywają się najlepsze imprezy to tylko świadczy o tym, że jesteśmy w samym topie świata, jeśli chodzi o organizację imprez żużlowych. Bardzo istotne jest to, że mecze na żywo będą pokazywane w Telewizji Polskiej - dodał Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, który został patronem honorowym meczów Żużlowej Reprezentacji Polski.


Żużlowa kadra to dobro narodowe, jak podkreślali wszyscy uczestnicy konferencji prasowej. Kolejnym ważnym elementem w budowaniu jeszcze lepszej pozycji żużla jest parafowanie umowy z TVP na transmisje wszystkich meczów Reprezentacji.


Szukając partnera telewizyjnego, zależało nam na tym, żeby umowa tlewizyjna opiewała na ten sam okres. Przez trzy lata mecze Żużlowej Reprezentacji Polski będą transmitowane w TVP. 2 lipca w Krakowie odbędzie się mecz Polska – Rosja, podczas którego będziemy organizować zbiórkę dla Vitalija Biełousowa. Kolejny mecz, który jest potwierdzony to 9 października – Zielona Góra. Ale rywal niech na razie zostanie tajemnicą. Trzeci mecz odbędzie się na przełomie sierpnia i września- dodał Jan Konikiewicz, wiceprezes zarządu One Sport.


- Naszą ambicją jest zbudowanie wielomilionowej widowni. Rekordowa widownia z meczu Polska - Reszta świata to 2 miliony. Gwarantuję, że będzie więcej. Dzisiaj żegnamy jedną z gwiazd światowego żużla. To znakomity zawodnik i chcielibyśmy, żeby nigdy nie kończył kariery. Chcemy aktywniej wejść na rynek żużlowy - powiedział dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz, .


Następnie głos zabrał Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański, który poinformował o planach reprezentacji na najbliższe trzy lata. - Podpisaliśmy umowę z One Sport na trzy lata. W tym roku będą 3 mecze Reprezentacji. Firma One Sport zajmie się PR, marketingiem. Cieszy mnie również, że udało się podpisać kolejną umowę z TVP.


Na koniec o planach sportowych Żużlowej Reprezentacji Polski wspomniał wieloletni trener kadry, Marek Cieślak. - Mecze Reprezentacji w dawnych czasach nie różniły się od tego co jest dzisiaj. Zawsze były tłumy kibiców. Pamiętam takie mecze z Wielką Brytanią, czy Związkiem Radzieckim. Zawodnicy zawsze starali się nie traktować tych spotkań jako towarzyskich. To jest taki poligon doświadczalny dla młodych chłopaków, żeby objeździli się ze znakomitymi zawodnikami. Mamy skład bardzo młody, ale również perspektywiczny. W ogóle nie boję się o przyszłość polskiego żużla.

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)