Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Jędrzejak: nadal mogę ścigać się z najlepszymi

Jędrzejak: nadal mogę ścigać się z najlepszymi

Żużel | 12 kwietnia 2017 23:11 | Maciej Baraniak
Tomasz Jędrzejak
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Tomasz Jędrzejak

Tomasz Jędrzejak w parze z Szymonem Woźniakiem sięgnął po Mistrzostwo Polski Par Klubowych. Doświadczony żużlowiec Betardu Sparty Wrocław jest multimedalistą tych zawodów. W swoim dorobku ma już pięć medali. Dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

 

- Przede wszystkim gratulacje za wywalczenie kolejnego tytułu MPPK w barwach wrocławskiego zespołu. Czym dla pana jest ten tytuł, bo można powiedzieć, że masz patent, jeśli chodzi o zdobywanie medali MPPK…

- Dokładnie, tych medali w MPPK w seniorach czy juniorach trochę się nazbierało, więc gdzieś tam ta impreza mi służy. Jestem zadowolony, choć wiadomo, że ranga tych mistrzostw jest już trochę mniejsza niż w latach ubiegłych. Startowałem w tamtych latach, startuję obecnie, więc ogromnie się cieszę. Każda wygrana, każdy medal jest ważniejszy niż pewne rzeczy.

 

- Taka była decyzja od początku Rafała Dobruckiego, że przyjedziecie na te zawody bez rezerwowego ? Tylko ty i Szymon Woźniak ?

- Powiem szczerze, że ja nawet tego nie wiedziałem. Rezerwowi – generalnie mieszanie składem, nigdy nie wychodziło na dobre. Dzisiaj to się potwierdziło.

 

- Po oficjalnych zawodach MPPK, odbył się wyścig o Puchar Burmistrza Gminy Rawicz 2016. Wygrałeś go i można powiedzieć, że w jakiś sposób zrewanżowałeś się Adrianowi Miedzińskiemu za ten przegrany baraż o wejście do Finału Złotego Kasku sprzed tygodnia na tym samym torze.

- Tak, ale wolałbym zamienić ten bieg na tamten. Zależało mi na tym Złotym Kasku tak najbardziej chyba, jestem tylko rezerwowym, choć jest jakaś szansa. Wolałbym wywalczyć to na torze, ogromnie mi na tym zależało, bo czuję się dobrze i jestem dobrze przygotowany. Wiem, że stać mnie było na awans gdzieś tam dalej.

 

- W jednym z przedsezonowych Skarbów Kibica można przeczytać o tobie – trener szkółki w sztabie szkoleniowym Betard Sparty Wrocław. Jak wygląda ta sytuacja na chwilę obecną, masz już pod sobą jakiś adeptów?

- Może gdzieś tam mnie przypisują, ale adeptów jeszcze nie ma. Jest to w trakcie zazębiania się i organizacji. Takie są plany.

 

- Jednak jeszcze jeździsz, trochę już lat w tym sporcie spędziłeś, ale nie ukrywajmy – kochasz ten żużel i chcesz przy nim pozostać.

- Dokładnie, jeżdżę i sprawia mi to przyjemność. Dużo rzeczy zmieniło się w moim życiu, więc generalnie widać, że mogę ścigać się z najlepszymi zawodnikami i dzisiaj to potwierdziłem.

 

- Za kilka dni już inauguracja ligowa, powodzenia i do zobaczenia!

- Dzięki.

 

Rozmawiał Maciek Baraniak

 

 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)