Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Janowski: mamy ambitny i nieobliczalny zespół

Janowski: mamy ambitny i nieobliczalny zespół

Żużel | 04 stycznia 2018 19:41 | Maciej Baraniak
Tai Woffinden i Maciej Janowski
fot. Marcin Karczewski/Superstar.com.pl
Tai Woffinden i Maciej Janowski

– Mieliśmy najlepszą frekwencję na stadionie, kibice nas świetnie wspierali, nigdy jeszcze nie jeździłem przy takich trybunach we Wrocławiu, a zawsze o tym marzyłem – powiedział zawodnik Betardu Sparty Wrocław, Maciej Janowski.

 

Cele
Przygotowujemy się po to, żeby walczyć o jak najwyższe cele. Złoto jest w naszym zasięgu i wiemy co musimy zrobić. Ciężko trenujemy i zobaczymy. Indywidualnie, chciałbym pojechać każdy wyścig, każde zawody i cieszyć ludzi. Super, że mamy tak młody zespół średnia wieku liczy chyba 21 lat (22,77 lat – dop.aut.). To jest bardzo młody zespół, ale też bardzo ambitny i nieobliczalny. Na pewno dostarczymy wielu emocji naszym kibicom i nie pozostaje mi nic innego , jak tylko zaprosić ich na nowy Stadion Olimpijski.

 

Kibice
Mieliśmy najlepszą frekwencję na stadionie, kibice nas świetnie wspierali, nigdy jeszcze nie jeździłem przy takich trybunach we Wrocławiu, a zawsze o tym marzyłem. Z tego bardzo się cieszymy, kibice dodają nam bardzo dużo motywacji i energii. Wystarczy zobaczyć, co działo się podczas prezentacji. Pełne balkony ludzi i pod sceną, więc nam zawodnikom jest ogromnie miło.

 

Skład
Ten skład nie gwarantuje niczego – złota, srebra, play-off ani brązu. Gwarantuje na pewno walkę do samego końca i to jest jedyna gwarancja. Jesteśmy młodymi chłopakami, którym bardzo zależy, więc mamy dużo motywacji i energii do tego, aby sięgać po jak najwyższe cele.

 

Być jeszcze lepszym
Cały czas o tym jeszcze rozmawiamy razem z teamem, tunerami, trenerem. Cały czas wkładamy coś nowego, treningi, próbujemy nowych rozwiązań. Na pewno do startu sezonu znajdziemy takie rozwiązania, które spowodują, to że motocykle powinny być szybsze niż od połowy sezonu. Od całej drużyny Betardu Sparty Wrocław wszystkiego dobrego na Nowy Rok, najszczersze życzenia dla kibiców!

 

Andrzej Rusko (prezes WTS Sparta Wrocław) o Janowskim:
Wierzyłem, że Maciek w tym roku będzie na pudle (ostatecznie w cyklu GP 2017 zajął czwartą pozycję), nawet po cichu, wierzyłem w to, że może być najlepszy. Nie wyszło, ale ma potencjał i tylko kwestią czasu jest, kiedy zdobędzie ten tytuł w gronie seniorskim.

 

Notował i opracował Maciek Baraniak

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)