Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Dobrucki: zdziwiło mnie odejście Woźniaka, ale miał do tego prawo…

Dobrucki: zdziwiło mnie odejście Woźniaka, ale miał do tego prawo…

Żużel | 04 stycznia 2018 19:53 | Maciej Baraniak
Szymon Woźniak
fot. Marcin Karczewski/Superstar.com.pl
Szymon Woźniak

– Zdziwiło mnie to jakby na początku, bo Szymon bezpośrednio zaraz po zakończeniu sezonu deklarował, że zostaje we Wrocławiu. Potem po jakimś czasie gdzieś dowiedzieliśmy się, że jeździ po klubach i prowadzi jakieś rozmowy – stwierdził Rafał Dobrucki o odejściu Szymona Woźniaka.

O minionym sezonie
To był trudny sezon oraz prób i błędów w przygotowaniu nawierzchni. Dla wszystkich nas była to duża lekcja i wyzwanie. Myślę, że dzisiaj, mimo tego wszystkiego co się wydarzyło na tym stadionie i tych opinii, których ciągle musieliśmy wysłuchiwać, mimo tego że nawet statystyki mówią, że na innych torach było zdecydowanie mniej mijanek niż u nas. Cierpliwie to znosiliśmy i uważam, że to co udało się zrobić w tym roku na zupełnie nowym stadionie, na nowym torze – to i tak jest duży sukces i szacunek dla chłopaków, że to udźwignęli.

 

O zmianach w nawierzchni
Nasz tor jest takim ,,królikiem doświadczalnym’’ Ekstraligi. Taka jest tendencja, żeby wracać do torów bardziej granitowych, które bardziej przyjmują wodę, nie są tak czułe na opady deszczu, żeby te zawody za każdym razem odbywały się. Jesteśmy tego ofiarą, może to za dużo powiedziane, ale w jakiś sposób to tak wygląda. Myślę, że w przyszłym roku już takich sytuacji nie będzie, zrobiliśmy jeszcze jesienią co było można. Jeszcze jakieś kosmetyczne sprawy na wiosnę, ale na ten moment to co można było zrobić zrobiliśmy i jest już całkiem nieźle.

 

O odejściu Szymona Woźniaka
Zdziwiło mnie to jakby na początku, bo Szymon bezpośrednio zaraz po zakończeniu sezonu deklarował, że zostaje we Wrocławiu. Potem po jakimś czasie gdzieś dowiedzieliśmy się, że jeździ po klubach i prowadzi jakieś rozmowy. Więc tutaj w tym momencie się zdziwiłem. Później sytuacja jak się potoczyła, tak się potoczyła – Szymon wybrał inną opcję. Myślę, że po tym życiowym sezonie jego, miał takie prawo.

 

O drużynie
Mamy bardzo fajną ekipę i to co wydarzyło się przez te ostatnie kilka dni, mnie zdziwiło. Widać, że chłopaki naprawdę bardzo dobrze się ze sobą czują, wygląda to tak, jakby jeździli i znali się ze sobą już kilka lat. Mam nadzieję, że przełoży się to na to, co będzie działo się na torze. Presja jest w każdym sporcie, w żużlu jak najbardziej jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Wszyscy powinni być do tego przyzwyczajeni, więc nie stanowi to żadnego problemu. Są oczywiście bardziej i mniej stresujące sytuacje, ale jeśli systematycznie robi się to, co potrzeba – to w sezonie jest jakby ich mniej. Na razie jesteśmy na czasie i robimy to, co mieliśmy zaplanowane.

 

O rywalach
Poprzednie lata już to pokazały, może to wyświechtane, ale nazwiska nie jadą. Dzisiaj każdy może wygrać na papierze, tak to trzeba zaznaczyć. Bardzo mocna z pewnością jest Unia Leszno i myślę, że my też wyglądamy bardzo przyzwoicie. Ale tak jak mówię, to jest papier a życie może okazać się zupełnie inne.

 

Materiał zebrał i opracował: Maciek Baraniak

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)