Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Znakomite ściganie na MotoArenie. Wielki powrót Holdera

Znakomite ściganie na MotoArenie. Wielki powrót Holdera

Żużel | 15 kwietnia 2018 14:20 | Redakcja
Chris Holder
fot. Marcin Karczewski/Superstar.com.pl
Chris Holder

Get Well Toruń, nie bez problemów, ale za to z wielkim przytupem, pokonał BETARD Spartę Wrocław 47:43. Motoarena, jak zawsze, zapewniła nam dużo znakomitego ścigania, a inaugurację sezonu 2018 w mieście Kopernika obejrzały spore tłumy kibiców.


Już od pierwszego biegu mieliśmy remis, który potem pojawiał się dość często. Wszystkie wywalczone wygrane przez zespół Get Well nie utrzymywały się zbyt długo, ponieważ żużlowcy Rafała Dobruckiego nie pozwalali gospodarzom na powiększenie przewagi i odrabiali stracone punkty.


W pierwszym wyścigu swoją szanse na ligowe ściganie dostał Damian Dróżdż, który wszedł w tym roku wiek seniorski. Wyścig skończył na czwartej pozycji, a przez resztę biegów zastępowany był, podobnie jak w poprzednim meczu z drużyną Fogo Unii Leszno, przez rezerwowego Maxa Fricke'a. Australijczyk mimo zera w pierwszym wyjeździe na tor, później dokładał wiele cennych punktów, walczył na dystansie i zawody zakończył z dorobkiem jedenastu punktów.


W czwartej odsłonie upadł Maciej Janowski. Całe zdarzenie miało miejsce na wyjściu z pierwszego łuku a podejście drugie rozegrane zostało w komplecie. Magic w wyścigu jedenastym ponownie doprowadził do przerwania potyczki, kiedy to doszło do kontaktu między kapitanami drużyn. Janowski próbując wyprzedzić Pawła Przedpełskiego, wyjechał przed niego co doprowadziło do szczepienia się motocyklów. Kapitan Aniołów mógł kontynuować zawody. Takiego szczęścia nie miał jednak junior miejscowego zespołu – Marcin Kościelski . Będąc na czwartej pozycji przewrócił się przy wyjściu z drugiego łuku a tor opuścił w karetce.


O losach spotkania zadecydował wyścig piętnasty, w którym Rune Holta i Chris Holder uporali się z Janowskim. Wygrał Tai Woffinden, ale wystarczyło to tylko do biegowego remisu.

 

IZA JASIŃSKA

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)