Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Fajfer: do Bydgoszczy nie przyjeżdża się po pewne dwa punkty
Logo PSŻ Poznań
Logo PSŻ Poznań

Fajfer: do Bydgoszczy nie przyjeżdża się po pewne dwa punkty

Żużel | 02 maja 2018 14:07 | Redakcja

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze dla Polonii Bydgoszcz. Ubiegłoroczny spadkowicz Nice I Ligi Żużlowej aktualnie zajmuje ostatnią lokatę w tabeli. Po dwóch wyjazdowych porażkach, w końcu nadszedł czas na zmagania przed własną publicznością. Gryfy w tym spotkaniu podejmowały Iveston PSŻ Poznań i mimo wyrównanego pojedynku ostatecznie przegrały 43:47. W biegu młodzieżowym najlepszym zawodnikiem okazał się Kevin Fajfer. Dołożone przez niego punkty pozwoliły na wygraną gości.

 

– W spotkaniu z Polonią zdobyłeś 4 punkty. Jesteś zadowolony z tego wyniku?
Kevin Fajfer: – Można się z niego cieszyć, można się też nie cieszyć. Wiadomo, z zawodów na zawody chce się coraz lepiej punktować. Sądzę, że nie było najgorzej.


– Wygraliście w Bydgoszczy, ale nie był to łatwy mecz. Spodziewaliście się tak wyrównanego pojedynku?
– Każdego rywala należy szanować, a do Bydgoszczy nie przyjeżdża się po pewne dwa punkty. Trzeba doceniać przeciwnika i walczyć do końca. Polonia na pewno walczyła, więc wynik był „na styku”.


– W biegu 11 zostałeś na starcie, zaraz po pójściu taśmy w górę. Co tam się stało?
– Na starcie zatarł mi się silnik. W poniedziałek trzeba go będzie zawieźć do serwisu. Są to kolejne niepotrzebne koszty. Byłem bardzo zadowolony z tego silnika. Gdzie nie pojechałem, w miarę punkty robił. Nie wiadomo teraz, co po serwisie z nim będzie.


– Miałeś dużo okazji do jeżdżenia na torze w Bydgoszczy? Jak ci się na nim ściga?
– Jestem tutaj trzeci albo czwarty raz. Ściga mi się tutaj dobrze. Gdy się przegra start, można jechać szeroko, napędzać się tam i wyprzedzić rywala.


– Jakie cele na ten rok ma PSŻ Poznań?
– Wiadomo, wygrać każdy mecz i jak się uda to wejść do pierwszej ligi.


IZA JASIŃSKA

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)