Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Madsen to za mało. Polska rozbiła Danię

Madsen to za mało. Polska rozbiła Danię

Żużel | 14 maja 2018 22:45 | Redakcja
Leon Madsen
fot. Marcin Karczewski/Superstar.com.pl
Leon Madsen

Co trzeba zrobić, aby tłum częstochowskich kibiców podniósł się z miejsc? Okazuje się, że niewiele. Wystarczy dwóch zawodników w biało-czerwonych kewlarach z orłem na piersi, podjeżdżających pod linię startu.


W taki właśnie sposób, czyli na stojąco, sympatycy speedway’a oglądali bieg po biegu, podczas zmagań żużlowej reprezentacji Polski na stadionie przy Olsztyńskiej. Tym razem rywalem naszych zawodników była kadra Danii. Teoretycznie silny przeciwnik, nie podołał jednak biało-czerwonym i pojedynek tych dwóch ekip zakończył się wynikiem 59:31.


Menedżer Marek Cieślak dość ciekawie ułożył pary. Pierwszą tworzyli Jarosław Hampel i młodszy z braci Pawlickich – Piotr. Są to aktualni zawodnicy, zeszłorocznych mistrzów Polski – Fogo Unii Leszno. Numery 10 i 11 to zawodnicy Betardu Sparty Wrocław. Maciej Janowski do Częstochowy przyjechał prosto z PGE Narodowego, gdzie kilkanaście godzin wcześniej wywalczył drugie miejsce w cyklu GP przegrywając tylko z Taiem Woffindenem, oraz Maksymowi Drabikowi. Junior Wrocławia pierwsze swoje okrążenia kręcił właśnie w Częstochowie, a w sobotniej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata, razem z Bartoszem Smektałą, był zawodnikiem rezerwowym. Para trzecia to Bartosz Zmarzlik, zawodnik Cash Broker Stali Gorzów, oraz Patryk Dudek, reprezentujący ekantor.pl Zieloną Górę, który w Warszawie zaliczył dość nieprzyjemny wypadek, ale mimo to nie zrezygnował z reprezentacyjnej rywalizacji.


Fani speedwaya z Częstochowy cieszyli się z każdej wygranej naszych zawodników, ale co ciekawe jeszcze bardziej z wygranych biegów Leona Madsena, który aktualnie reprezentuje miejscowy klub.


Mecz towarzyski, będący przygotowaniem przed zmaganiami w turnieju Speedway of Nation, odbył się w zdecydowanie spokojniejszej atmosferze niż rozegrana dzień wcześniej pierwsza runda cyklu Speedway Grand Prix w Warszawie. W Częstochowie żaden z biegów nie został przerwany z powodu nierównego startu, czy też upadku któregoś z zawodników. Jedyne ostrzeżenie w całych zawodach otrzymał Leon Madsen w biegu 7. Duńczyk ruszał się na starcie i zaliczył gorsze wyjście z pod taśmy. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, aby szybko odrobić straty i do mety dowieźć 3 punkty.


Najlepszy rezultat, na jaki mogli liczyć zawodnicy Danii to biegowy remis, a miał on miejsce dokładnie pięć razy, w tym w pierwszym i drugim biegu co zapowiadało, bardzo wyrównany pojedynek. Reprezentacja Polski jednak już w trzecim wyścigu pokazała swoją siłę i dowożąc podwójne, biegowe zwycięstwo, Patryk i Bartek zapewnili prowadzenie swojej ekipie.


Przed nową formułą rozgrywania Drużynowego Pucharu Świata, jaką jest turniej par (SoN), reprezentantom Polski został jeszcze jeden sprawdzian. Drużyna pod kierownictwem Marka Cieślaka, 31 maja zmierzy się z zespołem Szwecji na stadionie w Poznaniu.

 

IZA JASIŃSKA

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)