Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Polacy rozczarowali. Atomowy Woffinden w Speedway of Nations

Polacy rozczarowali. Atomowy Woffinden w Speedway of Nations

Żużel | 09 czerwca 2018 12:18 | Maciej Baraniak
Maciej Janowski (CZ), Patryk Dudek (N)
fot. Marcin Karczewski/Superstar.com.pl
Maciej Janowski (CZ), Patryk Dudek (N)

Przedostatnia pozycja reprezentacji Polski w Turnieju Speedway of Nations we Wrocławiu po pierwszym dniu zawodów z pewnością przysporzyła trenerowi Markowi Cieślakowi spory ból głowy. Dziesięciopunktowa starta do lidera – zespołu Wielkiej Brytanii, raczej każe realnie oceniać szanse biało-czerwonych, ale ,, Narodowy’’ nie traci jeszcze nadziei na miejsce na podium.

 

- Jest jeszcze druga część zawodów i walczymy dalej. Mamy do trzeciego miejsca tylko pięć punktów straty i w dwóch biegach można to odrobić. Wszyscy mieli taki sam tor i jechali na nim lepiej niż my – podsumował na gorąco po pierwszym dniu turnieju Marek Cieślak.


Polacy zakończyli pierwszy dzień turnieju z dorobkiem tylko 15 punktów, na które zapracowali wszyscy zawodnicy powołani na turniej Speedway of Nations. Wśród Polaków najlepszy był Maciej Janowski zdobywca 9 punktów w sześciu startach, Patryk Dudek przywiózł tylko 3 punkty w czterech startach oraz Maks Drabik, który otrzymał szansę tylko w dwóch wyścigach- zdobył 3 punkty. Trener wspomniał także o dość pechowym początku dla Polaków, gdzie już w pierwszym wyścigu w taśmę wjechali obaj reprezentanci ( Dudek i Janowski), ale to Patryk został wykluczony, bo uczynił to szybciej niż Maciej.

 

- Widać było, że zawodnicy byli, nie to że zdenerwowani, ale bardzo spięci. Ta taśma i ostrzeżenie od razu i troszeczkę to trochę źle się nam zaczęło. Czas na analizę przyjdzie wieczorem po drugich zawodach. Chciałem już zmienić Patryka wcześniej, ale.. zmienić jest bardzo szybko, może jeszcze będzie lepiej.- dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Marek Cieślak odniósł się również do pozostałych rywali, którzy we Wrocławiu pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie umknęłą jego uwadze bardzo dobra jazda Martina Smolińskiego, Tai’a Woffindena (18 punktów w sześciu startach! –dop.aut.), który na torze Stadionu Olimpijskiego jeździł niczym profesor bezbłędnie asekurując kolegę z zespołu Roberta Lamberta.

 

- Martin bardzo ambitnie zabierał punkty dzisiaj wszystkim. Anglicy pojechali bardzo dobrze, Tai jeździł na swoim torze i jeszcze Lambert. Szwedzi pojechali prawie jak my, a wydawało się, że będą mocni. Mogą jeszcze liczyć się Rosjanie - zakończył Marek Cieślak.


Klasyfikacja po pierwszym dniu Speedway of Nations we Wrocławiu:

1. Wielka Brytania 25 pkt ( Woffinden 18, Lambert 7)
2. Rosja 23 pkt (Łaguta 17, Sajfutdinow 6, Czugunow 0)
3. Dania 20 pkt ( Jensen 12, Bjerre 8)
4. Szwecja 16 pkt ( Lindgren 14, Lindbaeck 2)
5. Australia 15 pkt (Doyle 13, Fricke 2)
6. Polska 15 pkt (Janowski 9, Dudek 3, Drabik 3)
7. Niemcy 12 pkt (Huckenbeck - , Smoliński 11, Haertel 1)

 

z Wrocławia, Maciej Baraniak


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)